Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań: Pilotażowa linia minibusowa na Nowych Ogrodach od września

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-06-14 14:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Pilotażowa linia minibusowa na Nowych Ogrodach od września
fot. UM Poznań
Jesienią uruchomiona zostanie pilotażowa linia minibusowa z Ogrodów do osiedli Lotników Wielkopolskich oraz Nowe Ogrody. Autobus Iveco-Kapena Urby, mogący pomieścić około 35 osób, będzie dowoził do tramwaju.

To kolejne działania mające ułatwić przemieszczanie się w rejonie osiedli Nowe Ogrody oraz Lotników Wielkopolskich. Dwa lata temu wybudowana została droga, która połączyła osiedle Lotnictwa Polskiego z ulicą 5 stycznia, a w ubiegłym roku zamontowano przy niej oświetlenie, które poprawiło bezpieczeństwo. Na ten rok planowane jest uruchomienie nowej linii autobusowej, która umożliwi skomunikowanie tych osiedli z węzłem przesiadkowym na Ogrodach.

Miasto, chcąc poprawić sytuację komunikacyjną mieszkańców tego rejonu, zdecydowało się na uruchomienie linii minibusowej. – Sytuacja komunikacyjna ma wielkie znaczenie dla jakości życia mieszkańców. Dlatego staramy się tworzyć jak najbardziej dogodne możliwości przemieszczania się, rozwijając w szczególności transport publiczny – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – O sytuacji komunikacyjnej tej okolicy rozmawialiśmy z mieszkańcami wielokrotnie i wiemy, że zaproponowane rozwiązanie znacznie poprawi ich sytuację. Z uwagi na nośność i szerokość drogi standardowe autobusy o dużej pojemności miałyby trudności z przejazdem. Dlatego postanowiliśmy uruchomić linię mniejszymi pojazdami. To rozwiązanie pilotażowe w Poznaniu – dodaje Mariusz Wiśniewski.

Proponowana linia będzie kursować ulicami Nowina oraz 5 Stycznia do Meissnera. – Nowa linia nr 121 połączy z węzłem Ogrody oddalone obecnie od komunikacji publicznej osiedla Lotników Wielkopolskich oraz Nowe Ogrody o rozwijającej się zabudowie wielorodzinnej. Będzie ona obsługiwana pojazdami typu Iveco-Kapena Urby mogącymi pomieścić około 35 osób – wyjaśnia Tomasz Łapszewicz, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Pojazd przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych. Tylna para drzwi jest szersza i prowadzi do niskopodłogowej części.

Uruchomienie linii nr 121 planowane jest na wrzesień. Minibusy mają kursować w dni robocze w godzinach od 5:00 do 19:00, w godzinach szczytów komunikacyjnych – co 20 minut, a poza szczytami co 30 minut.
W ciągu ulicy Nowina planowane jest utworzenie dodatkowego przystanku "Piękna" znajdującego się w pobliżu szkoły. Dzięki współpracy z firmą Proxin budującą osiedle, na którym docelowo będzie mieszkać ok. 2 tys. osób, powstanie także przystanek Os. Nowe Ogrody.


mat. UM Poznań

– Obecne rozwiązanie to pilotaż, ale miasto pracuje nad koncepcją skomunikowania z węzłami przesiadkowymi innych obszarów, oddalonych od przystanków komunikacji miejskiej, do których nie można dojechać standardowymi autobusami – informuje Mariusz Wiśniewski. – Wstępne założenia będą znane po wakacjach, a realizacja zależeć będzie od możliwości finansowych miasta – dodaje.

Uruchomienia linii autobusowowej z Ogrodów na osiedle Lotników Wielkopolskich możeliwe było dzięki inicjatywie radnych osiedlowych, a także miejskich: Małgorzacie Dudzic-Biskupskiej oraz Konradowi Zaradnemu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań. Mera Systemy postawi 25 nowoczesnych biletomatów

Komunikacja

Poznań. Mera Systemy postawi 25 nowoczesnych biletomatów

jd/inf. pras. 12 czerwca 2019

Poznań. Kórnik i Zaniemyśl objęte komunikacją miejską

Komunikacja

Poznań. Kórnik i Zaniemyśl objęte komunikacją miejską

jd/inf. pras. 03 czerwca 2019

Poznań. Przystanek PeSTki „Most Teatralny” już gotowy

Przestrzeń

Poznań. Przystanek PeSTki „Most Teatralny” już gotowy

jd/inf. pras. 31 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5