Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań: Pierwsze prace nad konstrukcją torowiska na Naramowice

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-09-16 11:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Pierwsze prace nad konstrukcją torowiska na Naramowice
fot. PIM
Poznań: Pierwsze prace nad konstrukcją torowiska na Naramowice
Poznań: Pierwsze prace nad konstrukcją torowiska na Naramowice
Poznań: Pierwsze prace nad konstrukcją torowiska na Naramowice
Na placu budowy tramwaju na Naramowice pojawiły się pierwsze elementy konstrukcyjne, na których docelowo będzie montowane torowisko. Zwożone materiały w pierwszej kolejności ułożone zostaną w rejonie parku Kosynierów przy pętli Wilczak, skąd tramwaj pojedzie do ul. Błażeja na Naramowicach.

– Prace nad konstrukcją torowiska są możliwe już w miejscach, gdzie zostały przebudowane kolizje infrastruktury podziemnej. Na ten moment mieszkańcy mogą zobaczyć fragmenty przygotowanego przebiegu trasy wraz z wytyczonymi miejscami na słupy sieci trakcyjnej – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Równolegle w rejonie pętli Wilczak i ulicy Jasna Rola trwają też prace przygotowawcze do budowy stacji prostownikowych, które będą zasilały przyszłą trasę tramwajową. Przy pętli na Wilczaku wyburzono dotychczasowy budynek nadzoru ruchu MPK, a obecnie w pobliżu trwają również prace związane z budową nowego obiektu – zgodnego z wprowadzonym standardem wizualnym.

Postęp prac związany z budową układu torowego jest ściśle powiązany z przebudową infrastruktury podziemnej, m.in. sanitarnej. W rejonie robót mogą wystąpić uciążliwości w postaci podwyższonego poziomu hałasu i zmian ciągów komunikacyjnych, za co przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

We wtorek (15 września) rozpoczęły się także prace związane z przyłączeniem gazociągu w rejonie ul. Błażeja. Przypominamy, że roboty te wymagają wyłączenia z ruchu fragmentu ul. Błażeja od strony ul. Naramowickiej. Droga w tym miejscu jest całkowicie zamknięta dla samochodów na czas trwania prac, czyli ok. 2-3 dni. Objazd zamkniętego odcinka ul. Błażeja możliwy otwartym fragmentem ul. Jasna Rola oraz ul. Bolka.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5