Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań: Pięciu chętnych do budowy tramwaju na Falistą

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-05-15 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Pięciu chętnych do budowy tramwaju na Falistą
mat. PIM
Poznańskie Inwestycje Miejskie otworzyły oferty w przetargu na rozbudowę ul. Unii Lubelskiej wraz z budową nowego odcinka torowiska tramwajowego oraz pętli autobusowo-tramwajowej. Wystartowało pięć firm.

Przedmiotem przetargu jest rozbudowa ul. Unii Lubelskiej od ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej, przebudowa wraz z budową nowego odcinka torowiska tramwajowego, a także przebudową układu drogowego w obrębie ulic Falistej i Obodrzyckiej. Na pętli przewidziano dwa tory o odwróconym kierunku ruchu (tramwaje będą robić pętlę zgodnie ze wskazówkami zegara). Wewnątrz pętli tramwajowej zaplanowano pętlę autobusową z budynkiem ekspedycji.

We wtorek 14 maja minął termin składania ofert. Wystartowało pięć firm, z czego jedna zmieściła się w budżecie zamawiającego, który określono na równą kwotę 50 mln zł brutto. Konsorcjum Tormel i Terlan z Poznania zaproponowało 49,652 mln zł brutto, NDI jest gotowe wykonać prace za 52,821 mln zł brutto, ZUE za 59,843 mln zł brutto, konsorcjum Torpol i Alusta wyceniło prace na 63,418 mln zł brutto, a Aldesa i Coalvi na 77,728 mln zł brutto.

Na realizację całości przedmiotu umowy przewidziano 19 miesięcy od jej podpisania, z możliwością skrócenia terminu w ramach składanej oferty. Wszyscy zadeklarowali termin krótszy o miesiąc. Inwestycja jest częścią projektu unijnego związanego z przebudową trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5