Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań: Ostatnie Moderusy Gamma później. Będą kary?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-12-12 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Ostatnie Moderusy Gamma później. Będą kary?
fot. Modertrans
Dostawy nowych Moderusów Gamma dla Poznania potrwają nieznacznie dłużej niż zakładała umowa, którą w 2017 r. MPK podpisało ze swoją spółką-córką, firmą Modertrans. Ostatnie niskopodłogowe tramwaje mają zostać dostarczone w tym miesiącu. – Sprawa rozliczenia dostaw będzie rozstrzygana po zakończeniu dostawy wszystkich tramwajów – mówi Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK Poznań.

W 2017 r. MPK Poznań zawarło umowę z Modertransem na dostawy 50 niskopodłogowych tramwajów – 30 tramwajów jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych. Dostawy, zgodnie z kontraktem, powinny potrwać do końca października 2019 r.

Końcowy termin realizacji kontraktu został nieznacznie przesunięty. – Dostawca tramwajów – spółka Modertrans – poinformował nas o opóźnieniu dostaw tramwajów z uwagi na opóźnienia w dostawie części przez dostawców. Ostatnie dostawy mają tym samym ulec przesunięciu na grudzień 2019 r. – mówi Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK Poznań.

Jak dodaje, nie został zawarty aneks do umowy, który zmieniałby termin zakończenia dostaw. – Umowa przewiduje możliwość nałożenia kar za przekroczenie terminu zakończenia dostaw z winy wykonawcy. Sprawa rozliczenia dostaw będzie rozstrzygana po zakończeniu dostawy wszystkich tramwajów – wskazuje Smogulecka.

Co ciekawe, okazało się, że Modertrans ma więcej czasu na realizację prac niż wynikało z pierwotnych zapowiedzi – termin 30 miesięcy liczony jest bowiem nie od 21 lutego 2017 r., a od kwietnia 2017 r. – W lutym 2017 r. miała miejsce konferencja prasowa dotycząca zakończenia procedury przetargowej i prezentująca dostawcę tramwajów – podczas tego wydarzenia miało miejsce symboliczne parafowanie kontraktu – wskazuje Agnieszka Smogulecka.

Zgodnie z przepisami przy tak dużym zamówieniu musiała zostać przeprowadzona jeszcze kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Dopiero po jej pozytywnym zakończeniu możliwe jest podpisanie umowy. –Ta została zawarta 28 kwietnia 2017 r. i od tego terminu, jak wyjaśnia rzeczniczka, liczony jest termin dostaw.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5