Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań ogłasza przetarg na tramwaj na Falistą

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-03-28 17:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Poznańskie Inwestycje Miejskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań ogłasza przetarg na tramwaj na Falistą
wiz. Poznańskie Inwestycje Miejskie
Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpisały przetarg na rozbudowę ul. Unii Lubelskiej na odcinku od ronda Żegrze do nowo projektowanej pętli tramwajowo-autobusowej oraz przebudowę tej ulicy na odcinku istniejącego układu drogowego w obrębie ulic Falistej i Obodrzyckiej. Są to kolejne etapy realizacji projektu związanego z przebudową trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj.

Zwycięzca przetargu na odcinku ul. Unii Lubelskiej od ronda Żegrze do nowo projektowanej pętli wybuduje torowisko wraz z siecią trakcyjną, pętlę tramwajowo-autobusową wyposażoną w budynek ekspedycji, przystanki tramwajowe i autobusowe. W ramach prac na tym odcinku ul. Unii Lubelskiej przebudowane zostaną istniejące oraz wybudowane nowe chodniki i drogi rowerowe, a także podziemna infrastruktura: kanalizacja deszczowa, wodociągowa, gazowa, cieplna, elektryczna i telekomunikacyjna. Przebudowana zostanie również sieć elektroenergetyczna wysokiego napięcia, powstanie system monitoringu wizyjnego.

Zaplanowano, że w rejonie ulic Falistej i Obodrzyckiej na przebudowanej ul. Unii Lubelskiej również stworzony zostanie system monitoringu oraz przebudowana lub zbudowana zostanie infrastruktura podziemna, chodniki, drogi rowerowe i miejsca postojowe. Powstaną również nowe przystanki autobusowe.

Dzięki budowie nowego odcinka trasy duże osiedla przy ul. Falistej i Unii Lubelskiej zostaną lepiej skomunikowane z resztą miasta i więcej osób będzie mogło korzystać z transportu publicznego. Za sprawą realizacji tego projektu zwiększy się atrakcyjność terenów inwestycyjnych w tym rejonie.

Inwestycja realizowana w ramach projektu „Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka - os. Lecha - rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”, który uzyskał dotację z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, jest prowadzona etapowo. 

Potencjalni wykonawcy oferty mogą składać do 6 maja. O wyborze zdecydują cena (60%), , okres rękojmi (30%), płatności dla podwykonawców (4%), doświadczenie kierownika budowy (4%), skrócenie terminów wykonania zamówienia (2%).Na realizację całości przedmiotu umowy przewidziano 19 miesięcy.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5