Partnerzy serwisu:
Mobilność

Poznań. Od 4 października tramwajem dalej w głąb Naramowic

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-09-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Jak poinformował Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, od 4 października zostanie uruchomiony kolejny przystanek tramwajowy na trasie na Naramowice. Niedawno do użytku została oddana pierwsza część tej inwestycji, która obejmowała wydłużenie istniejącego torowiska od pętli Wilczak do nowego przystanku Włodarska, a także budowę nowych dróg i chodników.

Prezydent Poznania zamieścił informację na jednym z portali społecznościowych. Jak możemy przeczytać w komunikacie, dzięki szybkiemu postępowi prac, już od 4 października tego roku do użytku oddany zostanie kolejny przystanek w kierunku Naramowic. Będzie on nosił nazwę Lechicka/Naramowicka i powstanie u zbiegu tych dwóch ulic. Będzie to już 4 przystanek na tej trasie, licząc razem z pętlą Wilczak.

Miesiąc temu do użytku oddano pierwszą część inwestycji. W jej ramach zbudowano nowe torowisko, przystanki tramwajowe, chodniki i drogi. Aktualnie tramwaje kończą swój bieg na przystanku Włodarska, który jest tymczasową końcówką trasy. Za kilka dni ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Całość inwestycji ma się zakończyć w przyszłym roku, a wg. planów ZTM Poznań jest to dopiero pierwszy etap tramwaju na Naramowice. O kolejnych pisaliśmy tutaj.

Nowa trasa tramwajowa jest cichsza niż budowane do tej pory. Ponadto pokryta jest tzw. zielonym torowiskiem, czyli rozchodnikiem posadzonym pomiędzy torami tramwajowymi. Poza nowymi przystankami i torowiskiem inwestycja obejmuje też budowę ciągów pieszo-rowerowych, a także dróg i małej architektury. Tramwaje, które po ukończeniu inwestycji będą kończyć swoją trasę na przystanku Błażeja, będą musiały być dwukierunkowe, dlatego, że na końcu trasy nie zaplanowano pętli, a tzw. krańcówkę, która dzięki specjalnej zwrotnicy umożliwi tramwajom zmianę toru i powrót w kierunku centrum miasta. Z myślą o tej inwestycji Poznań zakupił dwukierunkowe Moderusy Gamma w liczbie 20 sztuk.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

Komunikacja

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

inf. prasowa GZM 26 lipca 2023

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Przestrzeń

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

Komunikacja

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

inf. prasowa GZM 26 lipca 2023

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Przestrzeń

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5