Partnerzy serwisu:
Mobilność

Poznań. Od 1 września bilet BTK zwiększa zasięg

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2017-08-29 07:47
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań. Od 1 września bilet BTK zwiększa zasięg
fot. MOs810, lic. CC A-SA 4.0 International
Od 1 września rozpocznie się sprzedaż biletów Bus-Tramwaj-Kolej w nowej, bardziej atrakcyjnej dla pasażerów formule. Oferta zostanie rozszerzona na obszar około 50 kilometrów od Poznania Głównego i umożliwi podróżowanie po Poznaniu pojazdami POLREGIO i Kolei Wielkopolskich na podstawie biletu okresowego ZTM ze strefą A.

Bus-Tramwaj-Kolej (BTK) to kolejowy, imienny bilet miesięczny, który obecnie obowiązuje na obszarze około 30 kilometrów od Poznania. W 2012 r. wprowadziły go Przewozy Regionalne wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu. Funkcjonuje w postaci papierowej, z nadrukowaną dodatkową informacją o ważności w komunikacji miejskiej ZTM w Poznaniu.

W grudniu 2016 r. Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania oraz Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego podpisali list intencyjny dotyczący planowanego zwiększenia zasięgu obowiązywania biletu zintegrowanego.


źródło: Koleje Wielkopolskie

- Zwiększenie zasięgu BTK nastąpi poprzez rozszerzenie obszaru stref kolejowych, dzięki czemu z oferty skorzystają również mieszkańcy takich miast jak: Gniezno, Wągrowiec, Kościan, czy Jarocin – mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Bilet jest dość skomplikowany bo Poznań i jego okolice dzielą na strefy zarówno ZTM (trzy strefy) jak i kolejowi przewoźnicy (aż siedem stref). Granice miasta wyznaczają strefę A zarówno w przypadku ZTM jak i przewoźników. Zwykły bilet miesięczny A+A będzie od września kosztował 121 zł, ale w przypadku mieszkańców Jarocina, którzy zostali objęci nowym biletem, na dojeżdżanie do Poznania i poruszanie się po mieście, będą musieli zapłacić 314 zł miesięcznie.


źródło: Koleje Wielkopolskie

- Jednocześnie posiadacze ważnego biletu okresowego, sieciowego ZTM ze strefą A uzyskają kolejny środek transportu – będą mogli podróżować po Poznaniu nie tylko autobusami i tramwajami na liniach organizowanych przez ZTM, ale również pojazdami POLREGIO i Kolei Wielkopolskich pomiędzy stacjami posiadającymi w nazwie Poznań oraz Kiekrz – zaznacza Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

W Poznaniu liczą na to, że rozszerzenie zasięgu biletu o nowe strefy, może przyczynić się do dalszego wzrostu liczby nowych pasażerów dla ZTM i tym samym zmniejszenia liczby samochodów osobowych wjeżdżających do miasta.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5