Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań. Naramowice coraz bliżej dobrego skomunikowania (Zdjęcia)

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-10-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

4 października tramwaje zaczęły docierać dalej w głąb Naramowic. Do użytku oddany został kolejny przystanek Lechicka/Naramowicka. Byliśmy na miejscu, żeby sprawdzić jak wyglądają postępy w pracach. Jak na razie zdecydowanie widać, że jest to ciągle plac budowy, ale cieszy fakt, że kolejne przystanki są oddawane w szybkim tempie. Koniec prac przewidziano na przyszły rok. Jest to pierwszy z czterech planowanych etapów Tramwaju na Naramowice.

W stolicy Wielkopolski w szybkim tempie postępują prace przy budowie tramwaju na Naramowice. Ostatnio do użytku oddano pierwszą część trasy, w efekcie czego tramwaje zaczęły docierać do przystanku Włodarska. Od wczoraj, 4 października, pojazdy zaczęły docierać do kolejnego przystanku na nowo budowanym odcinku. Jak mogliśmy zaobserwować, połączenia cieszą się dużą frekwencją, a wielu pasażerów korzysta z nowego przystanku.

Nosi nazwę Lechicka/Naramowicka i po zakończeniu budowy będzie 4 z kolei nowo zbudowanym. Docelowo mają powstać jeszcze cztery przystanki, a tramwaje będą kończyły swoje kursy na przystanku Błażeja. Zostanie tam zastosowana krańcówka, a nie normalna pętla tramwajowa, co wiąże się z koniecznością obsługi trasy przez tramwaje dwukierunkowe. Specjalnie z myślą o tej trasie MPK kupiło dwukierunkowe Moderusy Gamma.

Byliśmy na najnowszym przystanku. Widać, że ciągle toczy się budowa, ponieważ przystanek w kierunku miasta ciągle nie jest skończony, a tramwaje poruszają się na tym odcinku tylko jednym, lewym torem. Sam przystanek jest już prawie gotowy, zamontowana jest wiata z rozkładem jazdy, chociaż ciągle znajduje się tu tymczasowy znak informujący o przystanku, a także słupy na większe zadaszenie. Na kolejnych zdjęciach widać jak postępują prace za skrzyżowaniem z ulicą Lechicką. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

Komunikacja

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

inf. prasowa GZM 26 lipca 2023

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Przestrzeń

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

Komunikacja

Bytom ze środkami na priorytet tramwajowy

inf. prasowa GZM 26 lipca 2023

Warszawa: 7 na 10 skrzyżowań z zieloną falą dla tramwajów

Przestrzeń

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5