Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań. Na Wildzie przystanki wiedeńskie gotowe

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
24-11-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Poznań. Na Wildzie przystanki wiedeńskie gotowe
fot. ZTM Poznań
Kolejne przystanki wiedeńskie pojawiły się w Poznaniu. Dwa tygodnie przed zakładanym terminem zakończyła się budowa przystanków wiedeńskich na ul. Górna Wilda.

Można korzystać już z przystanków wiedeńskich, które powstały na wysokości ul. Różanej na Wildzie. – Przy okazji budowy przystanków wiedeńskich na ul. Górna Wilda wyremontowane zostały również chodniki, wykonano odwodnienie przystanków oraz przebudowano sieć trakcyjną – informuje Ryszard Bączkowski z Biura Prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Uporządkowano także okoliczną zieleń. Pasażerowie mogą się schronić pod nowymi wiatami. Jedna, w stronę centrum, została przesunięta na nową lokalizację przystanku, natomiast przy przystanku w stronę Dębca – postawiona będzie nowa. Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpoczęły prace 9 października, obecnie na Górnej Wildzie wróciła już pierwotna organizacja ruchu tramwajowego i samochodowego. Wzdłuż trasy tramwajowej na Wildzie w najbliższych latach mają pojawić się kolejne takie przystanki. Powstaną w trakcie przebudowy torowiska w ul. Wierzbięcice i 28 czerwca 1956 r.

To nie pierwsza taka inwestycja w Poznaniu, tego typu przystanki są już na ul. Gwarnej, Strzeleckiej i przy Kupcu Poznańskim. Konstrukcja przystanków wiedeńskich polega na podniesieniu fragmentu jezdni do poziomu chodnika, co umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju, jak również w znaczący sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa pasażerów komunikacji. Powstają w takich miejscach, gdzie torowisko biegnie środkiem jezdni i nie ma możliwości wybudowania normalnej wyspy peronowej. Swoją nazwę zawdzięczają Wiedniowi, w którym pojawiły się po raz pierwszy.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5