Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Poznań. Na Wildzie przystanki wiedeńskie gotowe

Dalej Wstecz
Autor:

Jan Gładysiak

Data publikacji:
2017-11-24 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań. Na Wildzie przystanki wiedeńskie gotowe
fot. ZTM Poznań
Kolejne przystanki wiedeńskie pojawiły się w Poznaniu. Dwa tygodnie przed zakładanym terminem zakończyła się budowa przystanków wiedeńskich na ul. Górna Wilda.

Można korzystać już z przystanków wiedeńskich, które powstały na wysokości ul. Różanej na Wildzie. – Przy okazji budowy przystanków wiedeńskich na ul. Górna Wilda wyremontowane zostały również chodniki, wykonano odwodnienie przystanków oraz przebudowano sieć trakcyjną – informuje Ryszard Bączkowski z Biura Prasowego Urzędu Miasta Poznania.

Uporządkowano także okoliczną zieleń. Pasażerowie mogą się schronić pod nowymi wiatami. Jedna, w stronę centrum, została przesunięta na nową lokalizację przystanku, natomiast przy przystanku w stronę Dębca – postawiona będzie nowa. Poznańskie Inwestycje Miejskie rozpoczęły prace 9 października, obecnie na Górnej Wildzie wróciła już pierwotna organizacja ruchu tramwajowego i samochodowego. Wzdłuż trasy tramwajowej na Wildzie w najbliższych latach mają pojawić się kolejne takie przystanki. Powstaną w trakcie przebudowy torowiska w ul. Wierzbięcice i 28 czerwca 1956 r.

To nie pierwsza taka inwestycja w Poznaniu, tego typu przystanki są już na ul. Gwarnej, Strzeleckiej i przy Kupcu Poznańskim. Konstrukcja przystanków wiedeńskich polega na podniesieniu fragmentu jezdni do poziomu chodnika, co umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju, jak również w znaczący sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa pasażerów komunikacji. Powstają w takich miejscach, gdzie torowisko biegnie środkiem jezdni i nie ma możliwości wybudowania normalnej wyspy peronowej. Swoją nazwę zawdzięczają Wiedniowi, w którym pojawiły się po raz pierwszy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań: Na Wildzie pojawią się przystanki wiedeńskie

Przestrzeń

Poznań: Na Wildzie pojawią się przystanki wiedeńskie

Jan Gładysiak 28 września 2017

Warszawa: Przy Starym Mieście nie zmieszczą się dwa tramwaje?

Przestrzeń

Warszawa: Przy Starym Mieście nie zmieszczą się dwa tramwaje?

Witold Urbanowicz 31 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5