Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań: Na Wildzie pojawią się przystanki wiedeńskie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-09-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Poznań: Na Wildzie pojawią się przystanki wiedeńskie
fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie
Torowisko na ul. Górna Wilda jest na środku jezdni, dlatego aby ułatwić wsiadanie pasażerom na wysokości ul. Różanej powstanie przystanek wiedeński. To już kolejne takie rozwiązanie w Poznaniu.

W Poznaniu pierwszy przystanek typu wiedeńskiego powstał na ul. Gwarnej, a kolejne przy Kupcu Poznańskim i przy ul. Łąkowej, następne pojawią się w październiku na Wildzie przy ul. Różanej. Przystanek wiedeński jest tak skonstruowany, że platforma peronu jest na wysokości chodnika i jest dociągnięta do torowiska znajdującego się na środku jezdni. Jednocześnie umożliwiony jest przejazd przez peron przystanku samochodom. Dzięki temu pasażerowie mają łatwiejszy dostęp do tramwaju. Ponieważ pierwsze takie przystanku pojawiły się w Wiedniu stąd ich potoczna nazwa.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie na 2 października zaplanowano rozpoczęcie prac budowlanych związanych z budową przystanków tramwajowych typu wiedeńskiego w ciągu ul. Górna Wilda przy ul. Różanej. W wyniku realizacji inwestycji nastąpi zamknięcie dla ruchu samochodowego ul. Górna Wilda w obu kierunkach, na odcinku od ul. Różanej do ul. Spadzistej, kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje natomiast, że w związku z prowadzonymi pracami, od poniedziałku 2 października, nastąpi przesunięcie przystanku „Różana” (kierunek centrum) o około 100 metrów w kierunku ul. Królowej Jadwigi, tymczasowy przystanek będzie się znajdował za ul. Spadzistą. Natomiast tydzień później, od 9 października, trasa zostanie zamknięta dla tramwajów, w związku z czym linia nr 29 zostanie skierowana przez Wierzbięcice.

W ciągu trasy tramwajowej na Wildzie także w innych lokalizacjach potrzebne są tego typy przystanki, takie mają powstać jednak dopiero podczas przebudowy całej ulicy Wierzbięcice od ul. Królowej Jadwigi do rynku Wildeckiego oraz ul. 28 czerwca 1956 r. do wysokości ul. Kilińskiego. Miasto prowadzi w tej chwili prace przygotowawcze tej inwestycji.

Przystanek wiedeński konieczny jest też na innym odcinku tej samej trasy przy Szpitalu Ortopedycznym im. Degi, jednak ten fragment znajduje się dalej niż zakres planowanego remontu. W tej lokalizacji jest on jednak bardzo potrzebny ze względu na pacjentów szpitala, którzy często mają problemy z samodzielnym poruszaniem się. Kilka lat temu zwiększono z tego powodu częstotliwość taboru niskopodłogowego jeżdżącego tą trasą. O przystanek wiedeński w tym miejscu zabiegają też władze szpitala.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Wrocław: Powstaną przystanki wiedeńskie przy Hutmenie

Przestrzeń

W Bydgoszczy powstanie pierwszy przystanek wiedeński

Przestrzeń

Poznań. Na Wildzie przystanki wiedeńskie gotowe

Komunikacja

Poznań. Na Wildzie przystanki wiedeńskie gotowe

Jan Gładysiak 24 listopada 2017

Zobacz również:

Wrocław: Powstaną przystanki wiedeńskie przy Hutmenie

Przestrzeń

W Bydgoszczy powstanie pierwszy przystanek wiedeński

Przestrzeń

Poznań. Na Wildzie przystanki wiedeńskie gotowe

Komunikacja

Poznań. Na Wildzie przystanki wiedeńskie gotowe

Jan Gładysiak 24 listopada 2017

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5