Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań: Modertrans będzie musiał spiąć się z dostawą nowych tramwajów Gamma?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-02-04 14:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Modertrans będzie musiał spiąć się z dostawą nowych tramwajów Gamma?
fot. Bartekzm, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
MPK Poznań otrzymał już siedem nowych w pełni niskopodłogowych Moderusów Gamma. Tylko jeden z nich jest po odbiorach końcowych, a trzy z nich znajdują się w trakcie 14-dniowej próby eksploatacyjnej. Realizacja kontraktu ma zakończyć się w sierpniu 2019 r. – Dostawy realizowane są dotychczas zgodnie z warunkami zamówienia – zaznacza Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK, choć przyznaje, że spółka będzie musiała zgodzić się na odbiór większej, maksymalnej liczby wagonów, by założony termin został dotrzymany.

W lutym 2017 r. MPK Poznań podpisało umowę ze swoją spółką córką, firmą Modertans, na dostawy 50 nowych tramwajów w lutym 2017 r. Wykonawca w sumie ma dostarczyć 30 tramwajów jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych. Producent ma 30 miesięcy na zrealizowanie całego zamówienia. Termin ten upływa w sierpniu 2019 r.

W tej chwili na zajezdni Franowo, jak informuje MPK, znajduje się siedem nowych tramwajów. Pierwszy z nich zaczął wozić pasażerów w grudniu 2018 r. i obecnie jest już po odbiorze końcowym, w użytkowaniu przez MPK Poznań. Trzy kolejne tramwaje są aktualnie w trakcie 14-dniowej próby eksploatacyjnej z pasażerami, poprzedzającej odbiór końcowy. – Do tej pory w żadnym z dotychczas eksploatowanych testowo tramwajów nie wystąpiły usterki powodujące konieczność zjazdu awaryjnego z do zajezdni – informuje Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK Poznań. Jak dodaje, spośród pozostałych tramwajów jeden jest w trakcie odbioru technicznego, a dwa są przygotowywane przez Modertrans do odbioru technicznego.

Do końca kontraktu pozostaje nieco pół roku. – Dostawy realizowane są dotychczas zgodnie z warunkami zamówienia. Do tej pory strony nie podpisały jakichkolwiek aneksów dotyczących terminów dostaw – zaznacza Gajdzińska. Warunki zamówienia przewidują, że miesięcznie odbierane powinny być cztery tramwaje (z możliwością zwiększenia tej liczby do sześciu). To wskazuje, że harmonogram dalszych dostaw i odbiorów może być napięty. – Wg naszej wiedzy, aby zrealizować dostawy w terminie, konieczne będzie wyrażenie zgody na odbieranie 6 tramwajów w miesiącu – przyznaje Iwona Gajdzińska. Jak dodaje jednak, o ewentualnych karach będzie można mówić jedynie w przypadku niedotrzymania terminu realizacji całości dostaw.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznański Moderus Gamma wozi już pasażerów

Komunikacja

Poznański Moderus Gamma wozi już pasażerów

Witold Urbanowicz 20 grudnia 2018

MPK Poznań z nowymi tramwajami i elektrycznymi autobusami [film]

Komunikacja

MPK Poznań z nowymi tramwajami i elektrycznymi autobusami [film]

Michał Szymajda 26 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5