Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań. Mera Systemy postawi 25 nowoczesnych biletomatów

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
12-06-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Poznań. Mera Systemy postawi 25 nowoczesnych biletomatów
fot. MOs810, lic. CC A-SA 3.0 Unported
Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę z firmą Mera Operator Sp. z o.o. Będzie to drugi (po Mennicy Polskiej SA) podmiot, który dostarczy i będzie zarządzać biletomatami stacjonarnymi. Dzięki umowie sieć biletomatów zostanie rozbudowana o kolejnych 25 automatów.

Od 2014 r. pasażerowie mogą korzystać z nowoczesnych biletomatów umożliwiających nie tylko sprzedaż biletów czasowych, ale przede wszystkim doładowanie karty PEKA. Obecnie do dyspozycji klientów jest 90 automatów. Cieszą się one sporym powodzeniem, około 30 proc. wartości sprzedaży biletów pochodzi właśnie z doładowywania tPortmonetki, zakupu biletów okresowych lub czasowych w automatach.

W przyszłości sieć zostanie zwiększona o kolejnych 25 biletomatów, które dostarczy i ustawi Mera Operator.

– Podejmując decyzję o lokalizacjach będziemy brali pod uwagę wskazania Rad Osiedli oraz samorządów aglomeracji poznańskiej, z którymi wspólnie organizujemy transport – mówi Jan Gosiewski, Dyrektor ZTM Poznań.

fot. Mera Systemy

Do Poznania trafią nowoczesne i ekologiczne biletomaty stacjonarne BS-10. Automat BS-10, zaprojektowany i produkowany w Merze, umożliwia przeprowadzenie szybkich transakcji kartami zbliżeniowymi, stykowymi oraz telefonami komórkowymi za pomocą systemu płatności BLIK. Automaty obsługują również gotówkę oraz wydają resztę. BS-10 został opracowany z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Biletomat spełnia wszystkie europejskie standardy dostępności dla osób z ograniczeniami ruchu oraz wzroku.

– Automaty biletowe zostaną również wyposażone w baterie solarne. Ogniwa fotowoltaiczne zainstalowane na daszku automatu zmieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Zastosowane rozwiązanie ogranicza zużycie energii oraz redukuje koszty eksploatacji biletomatu – mówi Adam Filutowski, Prezes Mera Operator Sp. z o.o.

Automaty będą sukcesywnie montowane – o poszczególnych lokalizacjach i udostępnianiu biletomatów będziemy informować na bieżąco.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5