Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Poznań kupuje 23 używane autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-04-07 11:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań kupuje 23 używane autobusy
fot. Filbud, lic. CC-BY-SA 4,0 Wikimedia commons
MPK Poznań rozpisało przetarg na dostawy 23 używanych pojazdów, w tym jednego przegubowego – z możliwością zwiększenia zamówienia o kolejne dwa autobusy. Zamówienie ma zostać zrealizowane przed połową stycznia 2022 r.

Przedmiotem przetargu jest dostawa 23 używanych, niskopodłogowych autobusów miejskich jednej marki o napędzie konwencjonalnym, w tym 22 autobusów standardowych o długości 12 m oraz jednego autobusu przegubowego o długości 18 m. Za autobus używany uznawany jest pojazd sprawny technicznie, wyprodukowany w 2013 r. lub młodszy, o przebiegu, który nie przekracza 750 tys. km. 

Pojazdy 12-metrowe (+/- 15 cm) mają mieścić co najmniej 95 pasażerów, w tym min. 31 na miejscach siedzących. Wymagane jest wejście na wysokości 320-390 mm, z dopuszczoną wysokością podłogi do 435 mm nad II osią (bez stopni). W autobusie wymagane są układ drzwi 2-2-2 (pierwsze otwierane pneumatycznie do wewnątrz, pozostałe odskokowo-przesuwne) i silnik o mocy powyżej 180 kW.

Autobusy 18-metrowe (+/-15 cm) powinny mieścić min. 146 pasażerów, w tym co najmniej 44 na miejscach siedzących. Wymagane jest wejście na wysokości 320-390 mm, z dopuszczoną wysokością podłogi do 435 mm nad II osią (bez stopni). W autobusie wymagane są układ drzwi 2-2-2-2 (pierwsze otwierane pneumatycznie do wewnątrz, pozostałe odskokowo-przesuwne) i silnik o mocy powyżej 200 kW.

Pojazdy powinny być wyposażone w klimatyzację, system monitoringu oraz nagłośnienie. Szyba przednia powinna być dzielona, trzyczęściowa.

Termin składania ofert mija 13 maja. Startować mogą podmioty, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły co najmniej 20 autobusów i które są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej na kwotę co najmniej 3 mln zł. O wyborze zdecydują cena (96%), rok produkcji oraz przebieg oferowanych autobusów (3%) oraz zużycie paliwa (1%). 

W postępowaniu przewidziano też opcję w postaci możliwości rozszerzenia przedmiotu zamówienia o kolejne dwa autobusy – po jednym dla każdego z typów pojazdów, tj. jeden autobus standardowy oraz jeden autobus przegubowy. Pierwsza partia, składająca się z 10 autobusów 12-metrowych, ma zostać dostarczona w I połowie listopada 2021 r. Pozostałe, z uwzględnieniem opcji, do 13 stycznia 2022 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5