Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Poznań: Kto naprawi Siemensy Combino?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-11-10 11:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Kto naprawi Siemensy Combino?
fot. MJ
MPK Poznań rozpisało nowy przetarg na naprawę główną tramwajów Siemens Combino, eksploatowanych od 2003 r. W sumie przedsiębiorstwo posiada 14 takich pojazdów, a na wykonanie prac przeznaczono okres czterech lat.

Przedmiotem przetargu jest naprawa główna tramwajów Siemens Combino Advanced. To w pełni niskopodłogowe pojazdy o długości 29,4 m, z wejściem na wysokości ok. 300 mm i 60 miejscami siedzącymi. Zgodnie z warunkami technicznymi tramwaje te kwalifikują się do naprawy głównej po 16 latach eksploatacji lub 1 280 000 km przebiegu. Celem naprawy głównej jest „odtworzenie kondycji technicznej i walorów eksploatacyjnych tramwajów do poziomu równoważnego tramwajom nowym”. Szczegółowo o zakresie pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Termin składania ofert mija 15 grudnia. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat wykonały należycie naprawę główną co najmniej trzech częściowo niskopodłogowych tramwajów lub dostarczyły co najmniej trzy fabrycznie nowe tramwaje, lub wykonały co najmniej dwie naprawy okresowe na poziomie P4/P5 ze świadczeniem serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. O wyborze decydują cena (90%) oraz okres gwarancji ogólnej (10%). Na wykonanie zadania przeznaczono dwa lata.

W poprzednim przetargu nie wpłynęła ani jedna oferta. MPK Poznań wycenił wówczas zlecenie na 46,440 mln zł brutto.


mat. MPK Poznań

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5