Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań. Już w najbliższy weekend nocne kursy linii turystycznych

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-08-05 16:00
Ostatnia modyfikacja:
2022-09-25 06:01
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. MPK Poznań

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Poznań. Już w najbliższy weekend nocne kursy linii turystycznych
fot. Mateusz Trochowski
To będzie wyjątkowy weekend dla miłośników komunikacji w Poznaniu. Już w sobotę, 6 sierpnia, odbędą się nocne kursy linii turystycznych! Na trasy wyjedzie pierwszy poznański tramwaj elektryczny oraz gość specjalny – piętrowy autobus MAN SD202.

Jak co weekend, również w najbliższą sobotę i niedzielę funkcjonować będą w Poznaniu linie turystyczne: tramwajowa 0 i autobusowa 100, a w sobotę dodatkowo linia 102. Przez cały weekend na „zerówce” kursować będzie poznański skład N+ND. Do obsługi linii 100 zaplanowane zostały: na sobotę – Ikarus 260 oraz DAF MB200, a na niedzielę krótki Ikarus wraz z Solarisem Urbino 12 (pierwszym sprzedanym przez firmę Solaris Bus & Coach autobusem z rodziny Urbino). Na kursach o godzinie 14.00 i 16.00 z przystanku Poznań Główny pojawi się dodatkowo przewodnik. Na linii 102, która uruchamiana jest tylko w soboty, pojawi się Solaris Urbino 12.

Zmieniona trasa linii 0

MPK Poznań przypomina, że w związku z otwarciem trasy tramwajowej na ulicy 28 czerwca 1956 r. oraz zamknięciem łuku torowego przy Placu Wiosny Ludów, zmianie uległa trasa i godziny kursowania linii turystycznej nr 0. Trasa od 1 sierpnia br.:

GAJOWA/STARE ZOO – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956 r. – Zajezdnia Madalińskiego – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – GAJOWA/STARE ZOO

Odjazdy z przystanku Stare ZOO na ul. Gajowej: godz. 11.10, 12.20, 13.20, 15.10, 16.20 i 17.20, odjazdy z zajezdni Madalińskiego: godz. 11.40, 12.40, 13.40, 15.40, 16.40 i 17.40.

Na trasie przejazdu tramwaje zatrzymywać się będą na następujących przystankach: ”Rynek Jeżycki”, „Most Teatralny”, „Rondo Kaponiera”, „Most Dworcowy”, „Poznań Główny”, „Wierzbiecice”, „Rynek Wildecki”, „Zajezdnia Madalińskiego”, „Głogowska/Hetmańska”, „Dworzec Zachodni” i „Most Dworcowy”.

Ponownie dostępna linia H

W niedzielę ponownie uruchomiona zostanie linia historyczna H, obsługiwana wagonem Typu I produkcji Bergische Stahlindustrie z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer. Tramwaj linii H wykona kursy na trasie:

GAJOWA/STARE ZOO – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – plac Ratajskiego – 23 Lutego – PLAC WIELKOPOLSKI – 23 Lutego – plac Ratajskiego – Mielżyńskiego – Fredry – Most Teatralny – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – GAJOWA/STARE ZOO

Odjazdy z przystanku Stare ZOO przy ul. Gajowej: godz. 11.45, 12.35, 13.20, 14.35, 15.35 i 16.20, odjazdy z przystanku Plac Wielkopolski: godz. 12.05, 12.50, 13.40, 14.50, 15.50 i 16.35

Pasażerowie będą zabierani jedynie do zapełnienia miejsc siedzących. Tramwaj nie zatrzymuje się na przystankach pośrednich – po drodze nie będzie możliwości wsiadania, czy wysiadania. Na linii historycznej obowiązuje taka sama taryfa biletowa jak na liniach turystycznych.

Nocne kursy. Po raz pierwszy w tym roku

To jednak nie koniec atrakcji! W najbliższy weekend, a dokładniej w sobotni wieczór, po raz pierwszy w tym sezonie uruchomione zostaną turystyczne linie nocne! Poznań w wieczornej scenerii będzie można obejrzeć z pokładu wyjątkowych pojazdów.

Na linii H, wyznaczonej po stałej trasie Plac Wielkopolski – Gajowa/Stare Zoo, kursować będzie tramwaj Typu I z wagonem doczepnym WD: Odjazdy z przystanku Stare ZOO przy ul. Gajowej: godz. 20.00, 20.40, 21.20 i 22.00, natomiast odjazdy z przystanku Plac Wielkopolski: godz. 20.15, 20.55, 21.35 i 22.15

Piętrowy gość

Uruchomiona zostanie również linia turystyczna nr 200, na której - dzięki dobrej współpracy z Pleszewskimi Liniami Autobusowymi „Gaedig Reisen” - pasażerów będzie woził wyjątkowy gość, piętrowy autobus MAN SD202. Pojazd na tej linii kursować będzie po trasie:

STARE ZOO – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – Matyi – Niezłomnych – Krakowska – Kazimierza Wielkiego – Kórnicka – Piotrowo – Berdychowo – Jana Pawła II – Wyszyńskiego – Solna – Niepodległości – Święty Marcin - Zwierzyniecka – STARE ZOO

Odjazdy z przystanku Stare ZOO na ulicy Zwierzynieckiej: godz. 20.00, 21.00 i 22.00. Podobnie jak na nocnej linii turystycznej H, autobus linii 200 nie zatrzymuje się na przystankach pośrednich.

Bilety do nabycia u konduktorów

Bilety można kupić u konduktorów na pokładzie pojazdów zabytkowych, istnieje również możliwość zakupu za pomocą karty płatniczej. Dodatkowo na pokładzie piętrowego autobusu, będzie można nabyć pocztówki z Ikarusem 260, który w tym roku uczestniczył w międzynarodowym zlocie Ikarusów w węgierskiej Tapolcy - przygotowane przez Klub Miłośników Pojazdów Szynowych w Poznaniu.

MPK Poznań zastrzega, że w szczególnych sytuacjach wskazane powyżej pojazdy mogą zostać zmienione na inne.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
ŚLEDŹ NAS NA:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5