Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Poznań: Jest przetarg na 50 sztuk nowych tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2016-09-21 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-Publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Jest przetarg na 50 sztuk nowych tramwajów
fot. Martyn Janduła
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu ogłosiło przetarg na dostawę 30 sztuk tramwajów jednokierunkowych i 20 sztuk tramwajów dwukierunkowych. Termin składania ofert w postępowaniu upływa 28 października 2016 roku.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z serwisem gwarancyjnym 30 sztuk tramwajów jednokierunkowych i 20 sztuk tramwajów dwukierunkowych, niskopodłogowych, wieloczłonowych. Pojazdy muszą mieć od 30,50 do 32,50 m długości i szerokość 2,40 m, napędzane silnikami prądu przemiennego. – Ogłosiliśmy nowy przetarg na dostawę 30 tramwajów jednokierunkowych i 20 tramwajów dwukierunkowych, aby zaspokoić bieżące potrzeby miasta – mówi w rozmowie z portalem „Transport-Publiczny.pl” Paweł Świdziński z poznańskiego MPK.

W ramach postępowania wykonawca zobowiąże się również do dostarczenia specjalistycznego wyposażenia zajezdni „Franowo” i „Głogowska”, niezbędnego do eksploatacji tych tramwajów, wraz z oprzyrządowaniem, narzędziami oraz pakietem naprawczym. Zwycięzca przetargu przeprowadzi także szkolenie pracowników w zakresie przeglądów, napraw i obsługi technicznej; zobowiąże się ponadto do dostarczenia dokumentacji niezbędnej do eksploatacji oraz napraw awaryjnych i powypadkowych tramwajów.

Kryteria, brane pod uwagę przy wyborze wykonawcy, to cena (80%), udział niskiej podłogi (7%), pojemność tramwaju (3%), maksymalny nacisk na oś (3%), rozwiązania techniczne układu hamulców mechanicznych (3%), szerokość przejścia wewnątrz pojazdu (2%), warunki wzajemnie świadczonych usług w okresie gwarancji ogólnej (w tym naprawy powypadkowe) (2%). Tramwaj musi posiadać min. 60% niskiej podłogi. Termin składania ofert w postępowaniu upływa 28 października 2016 roku. Wykonawca przystępujący do przetargu, będzie zobowiązany do wpłacenia wadium w wysokości 5 mln zł.

Poprzedni przetarg tramwajowy w Poznaniu wygrała firma Moderntrans.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Szczecińskie plany tramwajowe i autobusowe

Komunikacja

Szczecińskie plany tramwajowe i autobusowe

Martyn Janduła 14 listopada 2016

Łódź: Jest dofinansowanie na 12 nowych tramwajów

Komunikacja

Łódź: Jest dofinansowanie na 12 nowych tramwajów

Roman Czubiński 23 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5