Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań: Jazdy testowe na pętli Wilczak. Tramwaje wrócą we wrześniu

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
17-07-2019
Ostatnia modyfikacja:
09-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

Zakończyły się zasadnicze prace budowlane na pętli Wilczak w ramach budowy nowej trasy tramwajowej na Naramowice. Tramwaje wykonały pierwsze przejazdy testowe. Otwarcie pętli zaplanowano we wrześniu wraz z rozpoczęciem roku szkolnego.

Trwa realizacja pierwszego etapu największej inwestycji komunikacyjnej w Poznaniu – trasy tramwajowej na Naramowice. Zakończyły się już prace związane z budową torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej na pętli Wilczak. Ukończono również montaż elementów systemu sterowania oraz odwodnienia. Przejazdy testowe mają potwierdzić odpowiednie przygotowanie infrastruktury torowo-sieciowej na pętli i oddanie jej do użytku zgodnie z założonym harmonogramem.

Na wybudowanych peronach stawiane są obecnie nowe wiaty przystankowe, które uzupełnione zostaną elementami małej architektury i systemu identyfikacji pasażerskiej. Ciągi komunikacyjne w obrębie pętli zostały wyposażone w rozwiązania, które ułatwią poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami wzrokowymi i ruchowymi. Wyremontowana zostanie także nawierzchnia ul. Przełajowej – na odcinku pokrywającym się z przebudową torowiska.

– Ten etap inwestycji pozwalający na uruchomienie komunikacji tramwajowej to nie koniec działań w rejonie pętli Wilczak, ponieważ na dalszym etapie inwestycji w środku pętli zostanie wybudowana stacja zasilająca dalsze fragmenty trasy na Naramowice oraz przebudowie ulegnie Punkt Nadzoru Ruchu MPK. Mając na uwadze konieczność prowadzenia tych prac, dla optymalizacji procesu inwestycyjnego, w terminie późniejszym prowadzone będą nasadzenia roślinności, które podczas robót mógłby zostać uszkodzone – mówi Grzegorz Bubula wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zakończenie całej inwestycji, dzięki której powstanie nowy układ komunikacyjny – torowisko o długości 3,3 km oraz niemal 7,5 km dróg, łącznie z drogami dojazdowymi i skrzyżowaniami – zaplanowano na 2021 rok. Jej wartość to ok. 380 mln zł. Jest ona współfinansowana z dwóch projektów unijnych.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5