Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Poznań. Integracja komunikacji z gminą Kleszczewo

Dalej Wstecz
Autor:

Jan Gładysiak

Data publikacji:
2017-10-03 09:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań. Integracja komunikacji z gminą Kleszczewo
fot. ZTM Poznań
Ostatnią gminą z którą Poznań nie miał do tej pory żadnego porozumienia w sprawie transportu publicznego było Kleszczewo. Od 1 listopada ma się to zmienić, poznański ZTM stanie się organizatorem transportu dla części gminnych linii. Zyskają nie tylko mieszkańcy Kleszczewa, ale też mieszkańcy poznańskich dzielnic Szczepankowa i Spławia, którzy będą mieli do dyspozycji większą liczbę połączeń autobusowych.

To ostatnia gmina, która nie ma zintegrowanej komunikacji z Poznaniem, jedynym wspólnym elementem była możliwość zapisu na jednym nośniku biletów gminnych i tych z ZTM Poznań. Od 1 listopada to się zmieni, bo władze Poznania i gminy Kleszczewo za zgodą rady miasta i rady gminy podpisały porozumienie o integracji. - Teraz nadszedł czas na kolejny krok. Pełna integracja transportu ułatwi pasażerom przemieszczanie się, jest korzystna zarówno dla mieszkańców gminy Kleszczewo, jak i miasta Poznania – mówi Bogdan Kemnitz, wójt gminy Kleszczewo.

Włączone do systemu ZTM do strefy B będą te linie, które jeżdżą z ronda Rataje, a więc: 431, 432 i 435. Po integracji pojawią się natomiast nowe linie, które Kleszczewo będzie organizować samodzielnie. Obsłużą one dalszą część gminy, bez wjeżdżania do Poznania, będzie to linia nr 488 (Markowice – Kleszczewo – Poklatki, taryfa gminy Kleszczewo) i 489 (Kleszczewo – Swarzędz, taryfa ZTM). Przewoźnikiem na wszystkich kleszczewskich liniach będzie gmina Kleszczewo ze swoim taborem.

W efekcie integracji zmieni się także rozkład jazdy poznańskiej linii 54, bo autobusy jeżdżące do Kleszczewa będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na terenie miasta. Co do kosztów tych zmian to finansowanie przewozów będzie tak rozłożone, że za przewóz na terenie miasta będzie płacić budżet Poznania, a za teren Kleszczewa tamtejsza gmina.

Po tej integracji ZTM Poznań będzie organizował już ponad 50 linii podmiejskich w gminach aglomeracji poznańskiej. W części z nich ZTM przejął całkowicie funkcję organizatora, a w pozostałych realizuje przewozy na niektórych gminnych liniach. Wprowadzenie gminy Kleszczowo do systemu ZTM, oznacza dla jej mieszkańców obniżenie kosztów transportu publicznego, bo potrzebny będzie tylko jeden bilet okresowy. Mieszkańców dotyczyć będą też wszystkie promocje biletów funkcjonujące w ramach taryfy PEKA np. bilet metropolitalny, czy bilet seniora.

Mocno poprawi się też mieszkańcom Szczepankowa i Spławia w Poznaniu dlatego, że przybędą im nowe linie z których będą mogli korzystać na biletach ZTM. Bardzo poprawi to skomunikowanie z centrum miasta tych peryferyjnych dzielnic.

- Zapewnienie atrakcyjnych warunków podróżowania transportem publicznym na obszarze aglomeracji oraz wzmocnienie pozycji komunikacji zbiorowej to nasze cele, a integracja transportu publicznego im sprzyja - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pabianice: Tramwaj wróci dopiero w listopadzie

Komunikacja

Pabianice: Tramwaj wróci dopiero w listopadzie

Kasper Fiszer 03 października 2017

CPL: Baranów czeka na superlotnisko (ZDJĘCIA)

Przestrzeń

CPL: Baranów czeka na superlotnisko (ZDJĘCIA)

Bartosz Józefiak 03 października 2017

PKS Polonus kupił osiem autokarów

Komunikacja

PKS Polonus kupił osiem autokarów

Jakub Dybalski 05 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5