Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań. Gdyńska w przebudowie. Nowa jezdnia, chodniki, przystanek

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-05-19 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań. Gdyńska w przebudowie. Nowa jezdnia, chodniki, przystanek
fot. UM Poznań
Jeszcze w tym roku na zmianach na ul. Gdyńskiej skorzystają nie tylko kierowcy, ale także rowerzyści oraz piesi. Prace są coraz bardziej zaawansowane – samochody przejeżdżają już nową jezdnią, a stara została rozebrana. W poniedziałek (18 maja) plac budowy odwiedzili m.in. zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, wójt gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak i prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Justyna Litka.

– To kolejna inwestycja drogowa na północy Poznania, po wcześniejszej przebudowie ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej oraz zakończonym remoncie mostu Lecha. Znacznie poprawią one komfort poruszania się i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu wyjeżdżających oraz wjeżdżających do Poznania od strony Czerwonaka – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Na przebudowywanym odcinku ul. Gdyńskiej ruch przebiega sprawnie, a prace toczą się zgodnie z harmonogramem. Jesienią tego roku będzie można w pełni korzystać i podziwiać efekt robót oraz współpracy samorządów – Poznania i gminy Czerwonak.

Przebudowa ul. Gdyńskiej, na odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach, rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku.

– Nie kryjemy zadowolenia z tempa prac, bo postępy są bardzo widoczne. Jednocześnie ul. Gdyńska cały czas jest przejezdna, bo dzięki przemyślanym etapom nie było do tej pory konieczności całkowitego zamknięcia drogi. Kierowcy aktualnie jeżdżą już nową, zachodnią jezdnią drogi, a roboty przeniosły się na wschodnią część – zaznacza Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W czasie budowy zachodniej jezdni kierowcy poruszali się śladem istniejącej drogi. Teraz stara nawierzchnia została rozebrana, a w jej miejscu powstanie nowa, wschodnia nitka ulicy. W ramach przebudowy zrealizowany został nowy przystanek autobusowy przy skrzyżowaniu z ul. Piaskową, z którego mogą już korzystać pasażerowie. Rozpoczęły się również roboty związane z budową wjazdów na posesje poszczególnych mieszkańców jak i firm działających przy ul. Gdyńskiej. Powstaje również chodnik, przebudowywana jest infrastruktura podziemna oraz prowadzone są roboty przygotowawcze pod budowę tzw. drogi rozprowadzającej (dodatkowego pasa ruchu) na terenie zabudowanym, gdzie przewidziano ekrany akustyczne.

Dobrze widoczny jest zarys drugiego ronda budowanego na skrzyżowaniu ul. Gdyńskiej i Piaskowej (pierwsze przy ul. Poznańskiej). Intensywne roboty trwają także za tym skrzyżowaniem, w kierunku Czerwonaka.

W ramach czasowej organizacji ruchu ul. Piaskowa jest drogą jednokierunkową. Ul. Gdyńska pozostaje przejezdna, ale obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wyprzedzania. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Przebudowa ok. 1,2 km odcinka ul. Gdyńskiej rozpoczęła się pod koniec października. Docelowo, po rozbudowie, ul. Gdyńska będzie składała się z dwóch niezależnych jezdni, a każda z nich będzie miała dwa pasy ruchu. Powstaną również dwa ronda, zatoki autobusowe, chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie. Zakończenie inwestycji planowane jest w ostatnim kwartale 2020 r.Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdańsk opracował Standard Ulicy Miejskiej

Przestrzeń

Gdańsk opracował Standard Ulicy Miejskiej

Jakub Dybalski 03 października 2019

Warszawa: Rusza przebudowa Miodowej (wizualizacje)

Przestrzeń

Warszawa: Rusza przebudowa Miodowej (wizualizacje)

Witold Urbanowicz 11 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5