Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poznań. Dwa razy więcej rowerów, trzy razy więcej wypożyczeń

Dalej Wstecz
Autor:

jd/inf. pras.

Data publikacji:
2016-12-02 07:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań. Dwa razy więcej rowerów, trzy razy więcej wypożyczeń
Poznański Rower Miejskifot. Daria Olzacka/Nextbike
W ciągu 274 dni sezonu w stolicy Wielkopolski, na fali ogromnej rozbudowy i modernizacji systemu, odnotowano ponad trzykrotny wzrost liczby wypożyczeń w stosunku do 2015 roku – było ich łącznie blisko 400 tysięcy.

Przełomowy sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego dobiegł końca w ubiegłym miesiącu. Na przełomie czerwca i lipca operator systemu, firma Nextbike Polska rozbudował sieć z 37 stacji i 443 rowerów do 61 stacji oraz 683 rowerów. Poznaniacy zyskali także możliwość korzystania z rowerków dziecięcych i rowerów z fotelikami do przewozu dzieci. Rozwój systemu zaowocował najlepszymi wynikami w pięcioletniej historii systemu.

- Sukces w postaci znacznego wzrostu zarówno liczby użytkowników Poznańskiego Roweru Miejskiego, jak i liczby wypożyczeń, to dla nas sygnał, że zmierzamy w dobrym kierunku – mówi Daniel Wawrzyniak, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. – Chcemy, aby system był atrakcyjny i spójny, dlatego nadal będziemy go rozwijać. Wierzymy, że te działania sprawią, że jeszcze więcej osób zainteresuje się tym tanim, zdrowym i ekologicznym środkiem transportu.

Od 1 marca do 30 listopada liczba wypożyczeń sięgnęła 388 256, a rejestracji nowych użytkowników – 25 091. Dla porównania przed rokiem było to odpowiednio 124 926 wynajmów i 13 926 rejestracji.

Z dwudziestu rowerów dla dzieci skorzystano łącznie 625 razy. Najczęściej były wynajmowane w soboty i niedziele, kiedy miała miejsce prawie połowa wypożyczeń z całego tygodnia. Średni czas wynajmu wynosił 41 minut. Po rowery z fotelikami (24 pojazdy) sięgano z kolei 4 054 razy. W tym przypadku wypożyczenia w skali tygodnia rozkładały się bardzo równomiernie, choć również z przewagą weekendów (ok. 32 procent). Średni czas wynajmu: niecałe 30 minut.

- Rozbudowa Poznańskiego Roweru Miejskiego to kluczowy moment nie tylko dla bieżącego sezonu, ale także dla całej historii inwestycji. Warto zwrócić uwagę, jak zwiększenie zasięgu wpłynęło na popularyzację tego środka transportu. Sama sieć jest większa o około 60 procent, ale liczba wypożyczeń wzrosła już ponad trzykrotnie – mówi Michał Dąbrowski, Dyrektor ds. Rozwoju Nextbike Polska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Milion wypożyczeń Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

Komunikacja

Milion wypożyczeń Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

Jakub Dybalski 30 listopada 2016

Legnica. Czy rower miejski się przyjmie?

Komunikacja

Legnica. Czy rower miejski się przyjmie?

jd/inf. pras. 23 listopada 2016

Częstochowa dołączy do miast z rowerem miejskim

Mobilność

Częstochowa dołączy do miast z rowerem miejskim

Dominik Wójcik 23 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5