Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Poznań. Co się dzieje na przebudowie ronda Kaponiera?

Dalej Wstecz
Autor:

Edyta Wsół

Data publikacji:
2014-06-17 13:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań. Co się dzieje na przebudowie ronda Kaponiera?
fot. Ziko, lic. GNU/CC 3.0rondo Kaponiera w Poznaniu
Przebudowa układu komunikacyjnego ronda Kaponiera i mostu Uniwersyteckiego w Poznaniu wciąż w toku. Gotowa jest już między innymi płyta wiaduktowa wraz z izolacjami i kapami chodnikowymi.

Trwają roboty związane z wykonaniem powłok antykorozyjnych konstrukcji garażu, instalacji sanitarnych, elementów konstrukcji klatek schodowych, szybów wind. Na płycie wiaduktowej wykonywany jest asfalt twardolany. W najbliższym czasie zaplanowano wykonanie powłok z żywic na kapach chodnikowych, montaż balustrad i barierek, budowę platformy przystanku komunikacji miejskiej pomiędzy konstrukcją garażu a torowiskiem tramwajowym.

Budowana jest też konstrukcja w części usługowej garażu podziemnego oraz na styku istniejącej konstrukcji ronda i budowanej konstrukcji mostu Uniwersyteckiego. Jeszcze w czerwcu rozpocznie się układanie warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni.

Kontynuowane są również prace związane z remontem przejścia podziemnego. Po rozebraniu starych okładzin ścian, sufitów oraz posadzek obiekt został przygotowany do robót instalacyjnych i wykończeniowych. Zakończono układanie posadzek betonowych, pod którymi znajdują się docelowe instalacje podziemne. Gotowe są również konstrukcje trzech nowych klatek schodowych.

W ramach realizacji zadania związanego z przebudową mostu Uniwersyteckiego, po zakończeniu rozbiórki północnej nitki wiaduktu, wykonano palowanie fundamentów podpór nowego obiektu. Trwa zbrojenie ław fundamentowych nowych podpór oraz zbrojenie i betonowanie oczepów na istniejących podporach.

Wykonawcą prac w Poznaniu jest konsorcjum firm z firmą Obrascon Huarte Latin, jako liderem. Koszt inwestycji to 209,452 mln zł brutto.

Więcej o inwestycjach drogowych w serwisie Rynek Infrastruktury.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bydgoszcz: Remont mostów na Starym Mieście

Przestrzeń

Bydgoszcz: Remont mostów na Starym Mieście

Emilia Derewienko 20 czerwca 2014

Warszawa. Trasa AK na jednej jezdni

Przestrzeń

Warszawa. Trasa AK na jednej jezdni

ZTM Warszawa 14 marca 2014

Łódź. Jeszcze trudniej ze wschodu na zachód

Przestrzeń

Łódź. Jeszcze trudniej ze wschodu na zachód

Kasper Fiszer 13 marca 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5