Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Poznań blisko zakupu 25 autobusów wodorowych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-12-09 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań blisko zakupu 25 autobusów wodorowych
fot. MPK Poznań
Jak informuje nas MPK Poznań, wniosek przewoźnika złożony do programu Zielony Transport Publiczny uzyskał zgodę na dofinansowanie zakupu 25 autobusów wodorowych. Będą to pojazdy 12-metrowe. Aktualnie MPK oczekuje na oficjalne pismo w tej sprawie. Dofinansowanie ma wynieść prawie 68 milionów złotych. Pierwotnie przewoźnik chciał zakupić aż 84 autobusy wodorowe.

Bardzo dobre informacje dotarły do nas z Poznania. MPK Poznań poinformował nas, iż Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaakceptował wniosek przewoźnika w sprawie dofinansowania zakupu autobusów wodorowych. Mowa o wniosku MPK do programu Zielony Transport Publiczny. Opiewał on na aż 84 pojazdy wodorowe, w tym 46 przegubowych, 18-metrowych.

– Mogę potwierdzić, że po pozytywnej ocenie wniosku zostało nam zaproponowane dofinansowanie, ale w ograniczonym zakresie. Uzgodniono, że możliwy będzie zakup 25 pojazdów o standardowej długości 12 metrów. MPK Poznań oczekuje na oficjalne pismo Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z decyzją w sprawie dofinansowania zakupu autobusów z napędem wodorowym – informuje nas Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka prasowa MPK Poznań.

Rzeczniczka pytana o to, czy MPK zgłosiło wniosek do kolejnego naboru programu Zielony Transport Publiczny, który kończy się w grudniu, przekazuje nam, iż przewoźnik nie złożył kolejnego wniosku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Świdnica kupuje elektrobusy. Ruszył przetarg

Komunikacja

Świdnica kupuje elektrobusy. Ruszył przetarg

Witold Urbanowicz 03 grudnia 2021

Świdnica z dofinansowaniem na zakup elektrobusów

Komunikacja

Świdnica z dofinansowaniem na zakup elektrobusów

Jakub Rösler 22 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5