Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Poznań: Bezpieczniej w tramwajach i autobusach. Obraz z kamer on-line

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-06-17 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań: Bezpieczniej w tramwajach i autobusach. Obraz z kamer on-line
fot. UM Poznań
50 tramwajów i 37 autobusów MPK Poznań wyposażonych zostało w urządzenia pozwalające na przekazywanie obrazu z pojazdów w czasie rzeczywistym do Centrali Nadzoru Ruchu. System będzie wykorzystywany m.in. w przypadku wciśnięcia przez prowadzącego pojazd przycisku alarmowego i pozwoli na natychmiastowy podgląd sytuacji i właściwą reakcję w sytuacji zagrożenia.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i pasażerów autobusy oraz tramwaje MPK Poznań wyposażone są w system antynapadowy, który pozwala na szybkie przesłanie do Centrali Nadzoru Ruchu informacji o zagrożeniu. Wystarczy, aby w przypadku niebezpieczeństwa kierowca czy motorniczy wcisnął przycisk alarmowy, a wysłany zostanie sygnał o zagrożeniu wraz z lokalizacją.

System przez cały czas jest udoskonalany. MPK Poznań zdecydowało się uruchomić monitoring on-line w 87 pojazdach. Oznacza to, że w przypadku zagrożenia Centrala Nadzoru Ruchu może uzyskać połączenie z pojazdem i na bieżąco obserwować wszystko to, co "widzą" kamery.

– To kolejny element starań o poprawę bezpieczeństwa w środkach komunikacji miejskiej, przy czym mowa tu zarówno o bezpieczeństwie prowadzących pojazdy, jak i pasażerów – zwraca uwagę Wojciech Tulibacki, prezes zarządu MPK Poznań. – Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, w wybranych pojazdach możliwy jest obecnie zdalny podgląd obrazu z kamer rozmieszczonych w pojeździe, co pozwala na obserwację tego, co dzieje się w tramwaju czy autobusie, ocenę tej sytuacji i podjęcie odpowiednich kroków – dodaje.

Dyżurny Centrali Nadzoru Ruchu, łącząc się on-line z pojazdem, może śledzić rozwój wypadków - w razie konieczności powiadamia odpowiednie służby i może na bieżąco przekazywać informacje na temat przebiegu zdarzenia. W dalszej kolejności, nagrany materiał pozwala na wyjaśnienie konfliktowych sytuacji, może również stanowić materiał dowodowy w prowadzonych sprawach.

Ewentualna dalsza rozbudowa system monitoringu on-line będzie rozważana w miarę możliwości finansowych poznańskiego MPK.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dezynfekatory już niedługo w każdym pojeździe MPK Poznań

Komunikacja

Dezynfekatory już niedługo w każdym pojeździe MPK Poznań

Redakcja/inf. pras. 02 czerwca 2020

MPK Poznań podpisał umowę z Solarisem na 37 elektrobusów

Przestrzeń

MPK Poznań podpisał umowę z Solarisem na 37 elektrobusów

Witold Urbanowicz 28 maja 2020

MPK Poznań zmodernizuje dwie Tatry z Brna

Komunikacja

MPK Poznań zmodernizuje dwie Tatry z Brna

Witold Urbanowicz 12 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5