Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Poznań. Autobusy wracają na dworzec Rataje

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2020-07-10 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf, prasowa UM Poznań

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Poznań. Autobusy wracają na dworzec Rataje
fot. UM Poznań
Poznań. Autobusy wracają na dworzec Rataje
Poznań. Autobusy wracają na dworzec Rataje
Poznań. Autobusy wracają na dworzec Rataje
Poznań. Autobusy wracają na dworzec Rataje
Po remoncie nawierzchni i peronów dworzec autobusowy Rataje ponownie będzie mógł obsługiwać pasażerów. Autobusy wrócą tu od poniedziałku, 13 lipca, a jeszcze tego lata planowane jest rozpoczęcie prac związanych z kompleksową przebudową ronda Rataje.

− Remont nawierzchni dworca Rataje to początek kolejnej istotnej inwestycji w Poznaniu związanej z transportem publicznym i infrastrukturą drogową. Rondo Rataje jest jednym z najbardziej kluczowych węzłów komunikacyjnych Poznania. Musi zostać przebudowane tak, by zapewnić płynny i bezpieczny ruch o dużym natężeniu, zarówno dla komunikacji miejskiej, jak i pojazdów indywidualnych. Każdego dnia przejeżdża przez nie bowiem ponad 1100 tramwajów, 1000 autobusów i blisko 100 tysięcy samochodów. Po zakończeniu inwestycji zyskają wszyscy użytkownicy ruchu - pasażerowie, kierowcy, piesi i rowerzyści – mówi, cytowany w komunikacie, Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W ostatnich dniach czerwca zakończyły się prace w ramach pierwszego etapu remontu nawierzchni dworca autobusowego na Ratajach. Równolegle trwa drugi etap robót, który obejmuje wykonanie nawierzchni na zjeździe z ul. Krzywoustego w stronę dworca oraz na wyjeździe z dworca w kierunku ul. św. Rocha.

 
Mapa: UM Poznań
− Autobusy mogą już powrócić na teren dworca i mamy nadzieję, że pasażerowie odczują pozytywną zmianę. Stara nawierzchnia placu przed dworcem została rozebrana i wymieniona na nową. Perony są wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powstał też jeden nowy peron autobusowy. Teren dworca będzie także monitorowany – mówi, cytowany w komunikacie, Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Remont nawierzchni dworca autobusowego prowadzony jest w ramach kompleksowej przebudowy ronda Rataje. W ramach prac na rondzie i przyległych ulicach planowana jest również budowa nowych chodników i ścieżek rowerowych wokół dworca.

Termin rozpoczęcia zasadniczych prac budowlanych na rondzie Rataje uzależniony jest od daty uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Według planów ma to nastąpić pod koniec lipca, a przekazanie placu budowy pod cały zakres inwestycji wraz ze zmianą organizacji ruchu planowane jest na przełom lipca i sierpnia. Prace zostały podzielone na etapy tak, by przejazd przez rondo był częściowo możliwy. W pierwszej kolejności prace skupione będą na torowisku w ul. Jana Pawła II, którego odcinek od ul. Kórnickiej do ronda będzie musiał zostać wyłączony z użytku na czas prac. W tym etapie roboty skupią się na zamkniętym od ul. Kórnickiej torowisku w ul. Jana Pawła II, a na rondzie Rataje do dyspozycji kierowców będą dwa pasy. O dokładnym terminie rozpoczęcia robót i wprowadzenia zmiany organizacji ruchu będziemy informować z wyprzedzeniem. Zakończenie wszystkich prac budowlanych wraz z odbiorami technicznymi i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest na marzec 2022 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Poznań z jedną ofertą na modernizację Tatr z Brna

Komunikacja

MPK Poznań z jedną ofertą na modernizację Tatr z Brna

Witold Urbanowicz 22 czerwca 2020

Dezynfekatory już niedługo w każdym pojeździe MPK Poznań

Komunikacja

Dezynfekatory już niedługo w każdym pojeździe MPK Poznań

Redakcja/inf. pras. 02 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5