Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Powstanie zespół roboczy, który zadba o stary dworzec w Poznaniu

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2015-02-13 10:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-Publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Powstanie zespół roboczy, który zadba o stary dworzec w Poznaniu
Wiktor Baron
PKP SA chce współpracować z miastem w kwestii wypracowania wspólnej koncepcji przebudowy starego dworca Poznań Główny – taki komunikat płynie po spotkaniu, na którym przy wspólnym stole usiedli przedstawiciele kolejowej spółki i prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

Wokół koncepcji zagospodarowania przestrzeni nieużywanego obecnie dworca narosło sporo kontrowersji. Jaśkowiak, który miał okazję oglądać wstępny projekt pokazany mu przez dewelopera Trigranit, stwierdził, że kolejarzom chodzi o to, aby z przestrzeni wycisnąć jak najwięcej pieniędzy, na samym końcu stawiając potrzeby pasażerów (TUTAJ tekst na ten temat). Z kolei PKP SA odpowiadały, że to spółka, a nie potencjalny wykonawca inwestycji podejmuje ostateczną decyzję i zarzucały prezydentowi, że kontaktuje się z nią poprzez media. Obu stronom w końcu udało się dojść do porozumienia.

Wspólna grupa robocza

– Ostateczna koncepcja organizacji przestrzeni związanej ze starym budynkiem dworca nie jest jeszcze gotowa. Trwają konsultacje w tej sprawie. Oczywiście, jak już wcześniej niejednokrotnie zapewnialiśmy, zostanie tam utworzona przestrzeń dla obsługi podróżnych. Z prezydentem Poznania, panem Jackiem Jaśkowiakiem podjęliśmy decyzję o powołaniu zespołu roboczego. Ma on wypracować rozwiązania, które poprawią komunikację wokół dworca Poznań Główny oraz pracować nad koncepcją wykorzystania przestrzeni związanej ze starym budynkiem dworca – napisał w oświadczeniu Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA.

Ponadto, PKP SA zadeklarowało też chęć modernizacji poznańskiego Dworca Zachodniego.

Malowanie „nowego” Poznania Głównego

Tymczasem, prawie trzy lata po otwarciu nowego obiektu dworcowego połączonego z galerią handlową i nazywanego przez poznaniaków żartobliwie ,,chlebakiem", PKP SA szuka wykonawcy robót malarskich wewnątrz budynku. Odmalowane mają być ściany przy schodach ruchomych, przy sklepie Rossmann, lamperia przy peronie 2 i 3, hol przy kasach i okolice wejścia do toalet.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rusza budowa dworca w Puławach

Przestrzeń

Rusza budowa dworca w Puławach

Witold Urbanowicz 08 kwietnia 2016

Kilkadziesiąt dworców do zburzenia

Przestrzeń

Kilkadziesiąt dworców do zburzenia

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5