Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Powstanie węzeł Poznań Junikowo z przejazdem pod torami

Dalej Wstecz
Data publikacji:
09-07-2020
Ostatnia modyfikacja:
20-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Powstanie węzeł Poznań Junikowo z przejazdem pod torami
mat. PIM
Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na projekt i budowę węzła transportowego Grunwaldzka przy przystanku Poznań Janikowo. Istotnym elementem będzie bezkolizyjny przejazd pod torami.

Przedmiotem przetargu jest budowa zintegrowanego węzła transportowego Grunwaldzka przy przystanku kolejowym Poznań Junikowo na granicy Poznania i Plewisk. Zamówienie jest realizowane w formule projektuj i buduj.

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, w ramach przedsięwzięcia przewidziano budowę bezkolizyjnego przejazdu pod torami linii kolejowej nr 3. Zostanie wybudowany dwuprzęsłowy wiadukt kolejowy, z równoległą kładką pieszo-rowerową nad poprowadzoną w zagłębieniu ul. Grunwaldzką.

Ponadto przy stacji kolejowej Poznań Junikowo powstanie węzeł przesiadkowy. Pętla autobusowa w rejonie peronu kolejowego umożliwi szybką przesiadkę pomiędzy pociągami i autobusami. Powstanie budynek poczekalni wraz z toaletami dla pasażerów komunikacji publicznej. Na wspólnym peronie autobusowo-kolejowym (od strony Poznania) zlokalizowana zostanie wiata peronowa o długości 76 m. Uzupełnieniem węzła transportowego będą parkingi typu "parkuj i jedź" dla samochodów i rowerów. Przewidziano miejsce dla ok. 190 samochodów. Na ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Twardogórskiej do ul. Wołczyńskiej, powstanie ok. kilometrowa droga z chodnikami i ścieżkami rowerowymi.

Termin składania ofert mija 11 sierpnia. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja (30%) oraz skrócenie terminu wykonania dla etapu I (10%). Całość ma zostać wykonana do końca kwietnia 2023 r.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5