Partner serwisu
Komunikacja

Powstaną parkingi dla pasażerów kolei w Łukowie i Chorzelach

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Autor:

PKP PLK

Data publikacji:
10-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
10-05-2024
Źródło:
inf. pras. PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

PKP Polskie Linie Kolejowe budują parkingi w sąsiedztwie stacji w Łukowie (lk2) oraz w Chorzelach (lk35). Pasażerowie zyskają dodatkowe możliwości łączenia podróży autem i koleją. Inwestycje zrealizowane będą w ramach rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

Pasażerowie z Łukowa zyskają lepsze możliwości łączenia podróży koleją z transportem samochodowym. PLK SA zaplanowały budowę parkingu przy stacji Łuków (lk2) od strony ul. Okrzei. Obecny parking o nieutwardzonym podłożu zostanie zastąpiony nowym obiektem na 58 miejsc, w tym 3 miejsca dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Przewidziano również dodatkową przestrzeń do parkowania rowerów. Ze stacji Łuków można dojechać bezpośrednio między innymi do Warszawy, Lublina, Chełma, Terespola, Siedlec czy Łodzi.

Nowy parking przy stacji w Chorzelach ułatwi przesiadki z samochodów na pociąg podróżnym korzystającym ze zmodernizowanej w 2023 r. linii Ostrołęka – Chorzele (lk35). Będzie 26 miejsc parkingowych, w tym dwa miejsca dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Zaplanowano także miejsce dla autobusu.

Pierwsi podróżni w Łukowie i Chorzelach będą mogli skorzystać z nowych miejsc parkingowych w I kwartale 2025 r.

W województwie mazowieckim planowana jest budowa łącznie 13 parkingów przy istniejących i nowo budowanych przystankach, o szacunkowej wartości ponad 10 mln zł. Są to Ciechanów, Mława, Ruda Wielka, Małkinia, Chorzele, Wola Bierwiecka, Kruszyna, Warka, Jasienica Mazowiecka, Szewnica, które są na etapie przygotowania oraz Urle i Zielonka, gdzie trwają roboty budowlane. Udostępniono już dla podróżnych miejsca parkingowe przy nowym przystanku Błonie Rokitno.

W skali całego kraju w ramach rządowego programu przewidziano budowę lub modernizację 207 przystanków kolejowych (dodatkowe 107 jest na liście rezerwowej). Na ten cel przeznaczono ponad 1 mld zł. Zaplanowano także realizację ponad 100 parkingów przy istniejących i nowo budowanych przystankach. Kwota przeznaczona na budowę parkingów to ponad 74 mln zł. Obecnie zakończono budowę miejsc parkingowych w 9 lokalizacjach, w 50 postępują prace budowlane, a dla 29 trwają postępowania przetargowe.
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5