Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Powstaną nowe przystanki kolejowe w Olsztynie na trasie do Gutkowa. Jest umowa

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-04-11 11:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa PKP PLK

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Powstaną nowe przystanki kolejowe w Olsztynie na trasie do Gutkowa. Jest umowa
fot. WUPrzystanek Olsztyn Śródmieście
Dwa nowe przystanki w mieście i dodatkowe przejście pod torami to zakładane efekty rewitalizacji linii kolejowej z Olsztyna do Gutkowa. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót. Realizacja inwestycji umożliwi uruchomienie w stolicy województwa tzw. kolei aglomeracyjnej.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z konsorcjum Torhamer – Rajbud na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót dla projektu związanego z modernizacją linii kolejowej nr 220 na odcinku Olsztyn – Gutkowo. Wartość prac to 66,1 mln zł netto.

Zrewitalizowany zostanie 6,5-kilometrowy odcinek linii łączącej Olsztyn Główny z Gutkowem. Budowa dwóch przystanków kolejowych – o roboczych nazwach Olsztyn Likusy i Olsztyn Redykajny oraz dodatkowego peronu na przystanku Olsztyn Śródmieście znacznie poprawi mieszkańcom dostęp do kolei. Pociągiem szybciej będzie można dostać się m.in. z osiedli Redykajny, Likusy i Gutkowo do centrum miasta. Zapewniony będzie także wygodniejszy dojazd do pracy i szkół z sąsiednich gmin.

Płynniejszy ruch pociągów zapewni dobudowa drugiego toru wraz z nowymi peronami na przystanku Olsztyn Likusy. Przejście pod torami przy ul. Jeziornej pozwoli na bezpieczną i komfortową przeprawę dla osób, które zechcą odwiedzić olsztyńską Plażę Miejską od strony ul. Bałtyckiej.

– Konsekwentnie poprawiamy dostęp do kolei w regionie. Podróżni już mogą korzystać z nowego przystanku Olsztyn Dajtki oraz z przebudowanych peronów na odcinku Olsztyn – Olsztynek oraz Olsztyn – Iława. W przygotowaniu jest przystanek Olsztyn Śródmieście. Wraz z nowymi przystankami w mieście PKP Polskie Linie Kolejowe tworzą nowe możliwości dla przewozów pasażerskich w regionie. To również ogromna szansa dla uruchomienia tzw. kolei aglomeracyjnej – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych.

Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót na linii do Gutkowa zrealizowane będzie ze środków budżetowych. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w III kw. 2019 roku, a zakończenie w III kwartale 2020 roku. Warto dodać, że na przystanku Olsztyn Śródmieście powstaje już jeden peron w ramach modernizacji linii do Działdowa. Pasażerom zostanie udostępniony w czerwcu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5