Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Powstał zespół parlamentarny ds. dworca Poznań Główny

Dalej Wstecz
Data publikacji:
08-12-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Powstał zespół parlamentarny ds. dworca Poznań Główny
fot. Jakub Rösler
Poznański dworzec doczekał się specjalnego zespołu parlamentarnego. O jego stworzeniu poinformował poznański poseł, Franek Sterczewski. Pierwsze posiedzenie zespołu odbędzie się w przyszłym tygodniu i mamy na nim poznać aktualną sytuację i stan dworca. W ostatnich dniach odbyło się spotkanie władz Poznania z PKP, na którym miasto przekazało swoje uwagi co do “dworcowego” porozumienia.

Druga największa stacja kolejowa w Polsce pod względem wymiany pasażerskiej, a więc Poznań Główny, ma już swój specjalny zespół parlamentarny. O jego powstaniu i pierwszym posiedzeniu poinformował w mediach społecznościowych Franek Sterczewski, poznański poseł i aktywista, autor hasztagu #makezbiorkomgreatagain.

Poseł Sterczewski poinformował, iż pierwsze posiedzenie nowego zespołu odbędzie się w przyszłym tygodniu i mają się na nim pojawić zarówno władze miasta, jak i przedstawiciele PKP, a także aktywiści i eksperci transportowi. Wstęp na spotkanie będzie wolny, po wcześniejszej rejestracji. Spotkanie ma dać odpowiedź na aktualny stan rozmów w sprawie modernizacji dworca, a także pokazać perspektywy na przyszłość. Poseł oczekuje także głosów i uwag w sprawie poznańskiej stacji, które obiecuje zebrać i wziąć pod uwagę w trakcie prac całego zespołu.

W ostatnich dniach odbyło się także kolejne spotkanie między władzami miasta, a przedstawicielami PKP, w sprawie wypracowania wspólnego porozumienia, które pozwoli na ogłoszenie konkursu architektonicznego dla tej inwestycji i przejście do kolejnej fazy realizacji.

– Miasto przekazało swoje uwagi do projektu porozumienia. PKP w grudniu ma przedstawić miejskiemu konserwatorowi zabytków założenia do swojej części inwestycji, tj. do budynku dworca. Wówczas poznamy zamierzenia projektowe PKP – poinformowała nas Agnieszka Górczewska, zastępczyni dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP.

Ostatnio pisaliśmy też o tym, iż za kilka miesięcy zmieni się numeracja peronów na poznańskiej stacji, która jest aktualnie bardzo myląca. Uwagi w tej kwestii pojawiają się także masowo pod postem posła Sterczewskiego.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5