Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Powstaje projekt przebudowy dworca w Sochaczewie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-12-06 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Powstaje projekt przebudowy dworca w Sochaczewie
fot.. MJ
Kilka miesięcy temu PKP SA zleciły wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy zabytkowego dworca w Sochaczewie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, podróżni skorzystają z wyremontowanego budynku pod koniec 2021 r.

Budynek dworca kolejowego w Sochaczewie został oddany do użytku w 1931 r. i jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków. Obecnie w budynku znajdują kasa, poczekalnia oraz lokal gastronomiczny z wejściem na zewnątrz. Ponadto w obiekcie są też puste lokale po dawnej bagażowni i sali baru. – Budynek dworca był poddany drobnym pracom remontowym prowadzonym pod nadzorem konserwatora zabytków. Roboty zostały ukończone na początku 2016 r. – informuje Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA. Ponadto, na zewnątrz znajduje się nieużytkowany mniejszy obiekt, który niegdyś mieścił toalety.

W sierpniu 2019 r. PKP SA podpisały umowę z poznańską firmą Demiurg o wartości ok. 242 tys. zł brutto na przygotowanie projektu przebudowy dworca. – W ramach realizowanej inwestycji budynek dworca zostanie poddany gruntownej modernizacji. Zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz nieruchomości nakierowane będzie głównie na realizację funkcji związanych z obsługa pasażerów – wskazuje Stilger. Część pomieszczeń zostanie przeznaczona pod wynajem. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, pojawi się dynamiczna informacja pasażerska.

Prace obejmą też zagospodarowanie otoczenia, w tym dróg i zieleni. – W odległości około 500 m znajdują się tereny należące do PKP S.A., które potencjalnie mogłyby zostać zagospodarowane, np. na parking typu „Parkuj i Jedź” – dodaje rzecznik PKP SA.

Jak informują PKP SA, prace projektowe powinny potrwać do końca kwietnia 2020 r. – Następnie ogłoszony zostanie przetarg na prace budowlane. Przy założeniu, że wszystkie etapy inwestycji zostaną zrealizowane zgodnie z harmonogramem, oddanie dworca do użytku planowane jest na koniec 2021 roku – informuje Michał Stilger. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKP SA szykują przebudowę dworca w Kuźnicy na Helu

Przestrzeń

PKP SA szykują przebudowę dworca w Kuźnicy na Helu

Witold Urbanowicz 03 grudnia 2019

Dworzec w Kołobrzegu szykowany do przebudowy

Przestrzeń

Dworzec w Kołobrzegu szykowany do przebudowy

Witold Urbanowicz 28 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5