Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Powiat słupski z jedną ofertą na nowe autobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-10-18 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Powiat słupski z jedną ofertą na nowe autobusy
fot. Fb PKS Słupsk SA
14 października minął termin składania ofert w przetargu na nowe autobusy, które chce kupić Powiat słupski. W postępowaniu wpłynęła jedna oferta, która opiewała na 1,963 mln złotych. Złożyła ją firma Truck Export-Import Wynajem z Warszawy, która zaoferowała pojazdy Mercus SYN2Z-City TGE. Zamawiający przeznaczył na realizację zadania 1,980 mln złotych, więc decyzja o wyborze oferty wydaje się być formalnością.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o przetargu, które ogłosiło Starostwo Powiatowe w Słupsku. Postępowanie dotyczyło zakupu czterech nowych autobusów. Mają mieć one niską podłogę przynajmniej przy jednej parze drzwi, muszą mieścić minimum 15 osób na miejscach siedzących i być wyposażone w systemy monitoringu, czy informacji pasażerskiej. Szerzej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

14 października nastąpiło otwarcie ofert. Wpłynęła tylko jedna propozycja, którą złożyła firma Truck Export-Import Wynajem z Warszawy. Opiewa ona na 1,963 mln złotych, a zaoferowane pojazdy to Mercus SYN2Z-City TGE. Powiat przeznaczył na zakup 1,980 mln złotych, więc jeśli zamówienie spełni wymogi przetargowe, to wybór wydaje się być formalnością. Zakup jest dofinansowany z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Członek Zarządu Powiatu Słupskiego, Marcin Kowalczyk, informuje nas, że jak na razie oferta jest analizowana przez komisję przetargową.

– W momencie kiedy autobusy trafią do Powiatu Słupskiego, zostaną skierowane do obsługi powiatowych linii użyteczności publicznej organizowanych przez Powiat, których operatorem będzie PKS w Słupsku. Busy będą wykorzystywane na liniach, które są bardzo ważne ze względów społecznych gdzie napełnienie pojazdów nie przekracza liczby 20 osób oraz będą intensywnie wykorzystywane na liniach wakacyjnych organizowanych w weekendy do najciekawszych miejsc turystycznych powiatu słupskiego – dodaje Kowalczyk.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Cztery oferty na elektrobusy dla Zduńskiej Woli

Komunikacja

Cztery oferty na elektrobusy dla Zduńskiej Woli

Witold Urbanowicz 15 października 2021

Bratysława rozstrzyga przetarg ramowy na 80 autobusów

Komunikacja

Bratysława rozstrzyga przetarg ramowy na 80 autobusów

Witold Urbanowicz 15 października 2021

Częstochowa kupuje krótkie elektrobusy

Komunikacja

Częstochowa kupuje krótkie elektrobusy

Witold Urbanowicz 15 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5