Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Powiat słupski na zakupach. Celem kolejne nowe pojazdy

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-09-09 12:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Powiat słupski na zakupach. Celem kolejne nowe pojazdy
fot. Fb PKS Słupsk SA
Starostwo Powiatowe w Słupsku chce kupić kolejne niskopodłogowe autobusy. Tym razem mowa o 4 pojazdach. Muszą być one fabrycznie nowe i muszą spełniać normę EURO VI. Co najmniej jedno wejście musi mieć niską podłogę. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia 1, 61 mln złotych netto. Oferty można składać do 14 października tego roku.

Powiat słupski w dalszym ciągu modernizuje swoją flotę autobusową. Po podpisaniu umowy na 6 długich autobusów, których dostawa nastąpi na przełomie września i października, teraz przyszedł czas na zakup kolejnych pojazdów. Przedmiotem zamówienia są 4 fabrycznie nowe autobusy. Długość pojazdów oszacowano między 7,7, a 8 metra. Mają mieć one niską podłogę przynajmniej przy jednej parze drzwi. Preferowany układ drzwi to 1:2, 2:2 lub 2:1. Przy drzwiach z niską podłogą musi znajdować się rampa, która umożliwi wjazd osobie z ograniczoną możliwością poruszania się lub też wózkowi dziecięcemu.

– Jest to zamówienie, które jest realizowane w ramach dofinansowania, jakie otrzymaliśmy na zakup 10 pojazdów z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. W jego ramach udało się nam pozyskać 7 milionów złotych, a milion wyniesie nasz wkład własny. Jest to druga część zadania na jakie podzieliliśmy zakup nowych pojazdów. Pierwszą z nich był zakup 6 długich autobusów, które mają do nas dotrzeć na przełomie września i października tego roku – informuje nas Marcin Kowalczyk, członek Zarządu Powiatu Słupskiego

Pojazdy mają pomieścić minimum 15 osób na miejscach siedzących, a całkowita liczba miejsc dostępnych dla podróżujących nie może być mniejsza niż 35, uwzględniając minimum jedno miejsce dla wózka inwalidzkiego. Wszystkie siedzenia mają być wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Autobusy mają być także wyposażone w klimatyzację, Wi-fi, system informacji pasażerskiej, ładowarki USB i system monitoringu.

Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia 1,61 miliona złotych netto. Oferty można zgłaszać do 14 października 2021 roku. Oferujący, który okaże się najlepszy, będzie miał 90 dni na realizację zamówienia. O wyborze zdecyduje cena, w proporcji 60%, a także okres gwarancji jakości - 40%. Pojazdy są przeznaczone do użytku dla operatora komunikacji autobusowej, czyli PKS Słupsk, któremu zadania zleca organizator przewozów, powiat słupski. Powiat będzie natomiast właścicielem zamawianym pojazdów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jak sprawdza się bezpłatna komunikacja miejska w Chełmie?

Mobilność

Jak sprawdza się bezpłatna komunikacja miejska w Chełmie?

Jakub Rösler 16 września 2021

Monachium: Finisz rozbudowy tunelu kolejowego na lotnisku

Przestrzeń

Monachium: Finisz rozbudowy tunelu kolejowego na lotnisku

Rafał Dybiński 16 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5