Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Powiat Myszkowski kupi elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-02-04 15:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Powiat Myszkowski kupi elektrobusy
fot. Travelarz, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Przedmiotem zamówienia jest zakup trzech elektrobusów o długości 9,5-10,5 m – z różną pojemnością baterii (jeden autobus – minimum 180 kWh, dwa pozostałe – każdy minimum 280 kWh). Zamówienie, realizowane z Polskiego Ładu, ma zostać wykonane w tym roku.

Zamówienie obejmuje pojazdy o długości 9,5-10,5, które pomieszczą min. 60 osób, z czego min. 39 na miejscach siedzących. Autobusy mają być niskopodłogowe, z wejściem na wysokości maks. 340 mm. Oczekiwany układ drzwi to 1-2-0. Drugie drzwi mają być odskokowo-przesuwne. Wymagane jest ogrzewanie hybrydowe elektryczno-spalinowe z dopuszczeniem innych rozwiązań. Pojazdy będą klimatyzowane. Wyposażenie obejmuje porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, okna przesuwne bądź uchylne, monitoring i minimum przednią tablicę informacyjną.

Autobus ma być napędzany silnikiem bądź silnikami elektrycznymi o mocy min. 120 kW. Założono napęd realizowany poprzez silnik centralny, dopuszcza się rozwiązanie z silnikami umieszczonymi w osi. Autobusy mają być wyposażone w złącze plug-in. W pojeździe ma być zabudowana ładowarka bądź ładowarki o łącznej mocy min. 20 kW.

Termin składania ofert mija 9 marca. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę elektrobusu o wartości min. 1,4 mln zł brutto O wyborze decydują cena (60%), parametry techniczne i eksploatacyjne (40%). Pod uwagę brane będą liczba miejsc, umiejscowienie baterii (preferowane – poza dachem), wysokość (preferowana do 3,2 m, długość (preferowany przedział 9,9-10,5 m), podatność obsługowa osi autobusu (preferowany ten sam producent dla I i II osi), udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (preferowana niska podłoga na całej długości), wyjścia bezpieczeństwa (preferowane luk dachowy oraz szyby boczne).

Zamówienie ma zostać zrealizowane do 25 listopada 2022 r. Zakup jest współfinansowany z Programu Inwestycji Strategicznych, który ma stanowić rekompensatę dla samorządów w związku z obniżeniem wpływów podatkowych po wprowadzeniu Polskiego Ładu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Do Łodzi dotarł pierwszy elektrobus (zdjęcia)

Komunikacja

Do Łodzi dotarł pierwszy elektrobus (zdjęcia)

Witold Urbanowicz 04 lutego 2022

Kętrzyn: Dwie oferty na dostawę elektrobusów

Komunikacja

Kętrzyn: Dwie oferty na dostawę elektrobusów

Witold Urbanowicz 04 lutego 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5