Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Potrzebna koncepcja programowa trasy rowerowej VeloSkawa

Dalej Wstecz
Autor:

Magdalena Romanowska

Data publikacji:
2020-08-18 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport Publiczny/ZDW Kraków

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Potrzebna koncepcja programowa trasy rowerowej VeloSkawa
fot. MSIT
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji programowej przebiegu trasy VeloSkawa na odcinku Ponikiewka – Podolsze. VeloSkawa to powstająca w zachodniej części Małopolski droga rowerowa, której całkowita długość wyniesie 126 km. Poprowadzi ona przez trakcyjne miejsca doliny rzeki Skawy m.in. w pobliżu zbiornika w Świnnej Porębie.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielowariantowej koncepcji programowej przebiegu trasy VeloSkawa na odcinku Ponikiewka – Podolsze wraz z oszacowaniem kosztów każdego z wariantów.

Na trasie VeloSkawa w dużej części wykorzystane zostaną istniejące bitumiczne drogi gminne i powiatowe. Część trasy została wyznaczona na wałach przeciwpowodziowych, dzięki czemu na tych fragmentach będzie pozbawiona ruchu samochodowego. W miejscowości Hutki połączy się z trasą VeloPrądnik.

Trasa będzie przebiegała przez powiaty: suski, wadowicki, oświęcimski, chrzanowski, olkuski. Poprowadzi przez atrakcyjne miejsca doliny rzeki Skawy m.in. w pobliżu zbiornika w Świnnej Porębie. Na mapie trasy znajdą się również m.in. Sucha Beskidzka, Wadowice, czy Sanktuarium O. Bernardynów w Alwerni. W ramach inwestycji VeloSkawa zrealizowany będzie łącznik VeloChrzanów.

W przetargu na opracowanie przebiegu trasy rowerowej między Ponikiewką a Podolszem kryteriami wyboru najkorzystniejszej oferty będą dodatkowe doświadczenie projektanta branży drogowej (25 proc.), Dodatkowe doświadczenie projektanta branży mostowej (15 proc.) oraz cena (60 proc.).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Poznań. Powstaję nowa trasa rowerowa na Grundwaldzie

Przestrzeń

Poznań. Powstaję nowa trasa rowerowa na Grundwaldzie

Redakcja/inf. pras. 13 sierpnia 2020

W Bydgoszczy będą nowe drogi dla rowerzystów

Mobilność

W Bydgoszczy będą nowe drogi dla rowerzystów

Redakcja/inf. pras. 10 sierpnia 2020

Bruksela: 85 proc. ulic z limitem 30 km/h od 1 stycznia

Mobilność

Bruksela: 85 proc. ulic z limitem 30 km/h od 1 stycznia

Rafał Dybiński 27 lipca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5