Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PORR z trzecim zleceniem na metro w Katarze

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2015-11-16 09:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PORR z trzecim zleceniem na metro w Katarze
źródło Porr
Konsorcjum, którego liderem jest Mitsubishi Heavy Industries Ltd., któremu Qatar Railways Company zleciła implementację techniki systemowej w metrze w Katarze powierzył firmie PORR wykonanie 170 km nawierzchni bezpodsypkowej. W tym samym czasie austriacka firma buduje jedną z linii tamtejszego metra – Green Line.

Zlecenie obejmuje produkcję, dostawę i montaż płyt torowiskowych dla trzech linii metra (Green, Red i Gold Line). Projekt będzie realizowany przez PORR Bau GmbH w kooperacji z lokalną spółką córką PORR Qatar Construction W.L.L. Wartość kontraktu wynosi 150 milionów euro.

Wykonywany będzie całościowy system torowy dla poszczególnych linii metra, przy czym prace będą przebiegać z podziałem na dwie główne fazy: przygotowanie i produkcja płyt torowiskowych oraz montaż nawierzchni torowej. W celu dotrzymania wyznaczonego czasu budowy praca przy wbudowywaniu prefabrykowanej nawierzchni bezpodsypkowej w torach i rozjazdach będzie się odbywać wieloma zespołami w systemie zmianowym.

– System Slab Track” PORRa optymalnie nadaje się do specyficznych warunków panujących w regionie i jednocześnie jest łatwy w utrzymaniu. Technologię tę można też perfekcyjnie wykorzystać dla projektów szlakowych i towarowych przewozów kolejowych w Katarze, Omanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Dla nas są to atrakcyjne rynki infrastrukturalne, w których już teraz posiadamy swoje biura – mówi prezes PORR Karl-Heinz Strauss.

PORR po raz pierwszy wykorzystał System Slab Track w Austrii w 1989 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Siemens rozbuduje metro w Bangkoku

Komunikacja

Siemens rozbuduje metro w Bangkoku

jd/inf. pras. 20 września 2017

BYD chce budować monoraila tam, gdzie metro się nie zmieści

Komunikacja

BYD chce budować monoraila tam, gdzie metro się nie zmieści

Jakub Dybalski 29 sierpnia 2017

Warszawa. Bramki w metrze sprawdzone. Działają dobrze

Komunikacja

Warszawa. Bramki w metrze sprawdzone. Działają dobrze

Jakub Dybalski 24 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5