Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Porozmawiajmy w Katowicach o najważniejszym wynalazku ludzkości

Dalej Wstecz
Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2022-05-31 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf prasowa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Porozmawiajmy w Katowicach o najważniejszym wynalazku ludzkości
Światowe Forum Miejskie w Katowicach WUF 11
Miasto to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości, dla niektórych - najważniejszy. Miasta są bowiem od tysięcy lat miejscem wymiany handlowej, przepływu wiedzy, interakcji, innowacji czy organizowania się społeczności. Miasta to ciągle transformujące się węzły globalnej sieci powiazań między ludźmi, firmami, uczelniami i organizacjami.

Kondycja miast, ich konkurencyjność i sprawność w dostosowywaniu się do ciągłych zmian to tematy, którymi zajmują się nie tylko ich włodarze i świadomi mieszkańcy, ale także tysiące badaczy i organizacji. Jedną z nich jest Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Co dwa lata, pod egidą ONZ, odbywa się najważniejsze i największe na świecie wydarzenie dotyczące dyskusji o rozwoju miast - Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum - WUF). W tym roku - już w dniach od 26 do 30 czerwca – 11 sesja wydarzenia odbędzie się w Polsce, w Katowicach. Po raz pierwszy w 20-letniej historii gospodarzem wydarzenia będzie kraj z Europy Środkowo-Wschodniej. W WUF wezmą udział nie tylko przedstawiciele rządów i miast z całego świata, ale również setki naukowców, przedstawicieli organizacji społecznych oraz biznesu a przede wszystkim mieszkańcy miast. To niepowtarzalna okazja by w Polsce wziąć udział w globalnym wydarzeniu, podczas którego prezentowane i omawiane będą trendy i wyzwania dla rozwoju zarówno metropolii, jak i mniejszych miast i miasteczek.

Zwłaszcza w czasach kryzysów i niepewności, wiele osób zadaje sobie pytania: czy tu, gdzie mieszkam, jestem bezpieczny? Czy miejsce, w którym żyję, daje dobre perspektywy na rozwój i dobre życie dla mnie i moich bliskich? W jaki sposób moje miasto poradzi sobie z transformacją gospodarczą, energetyczną, klimatyczną? Odpowiedzi na te pytania będą poszukiwać uczestnicy WUF w Katowicach. To szansa na podzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami, wzajemne inspirowanie czy nawiązywanie współprac w międzynarodowym gronie.

Organizatorzy wydarzenia po stronie polskiej – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz miasto Katowice – zapewniają, że nie będzie to zwykła konferencja. Przez 5 dni cała stolica Górnego Śląska będzie żyła festiwalem miejskim, którym jest WUF11. W mieście powstanie 11 stref pod wspólną nazwą „WUF na Mieście”, które będą miały swój osobny program. Będzie kino miejskie, koncerty, strefa dyskusji z młodymi czy strefa innowacji. Ciekawą atrakcją będzie również Urban Expo, w której swoje pawilony promocyjne przygotowują państwa, miasta, ale też firmy. WUF to „numer 1” wśród wydarzeń miejskich.

Zrównoważona mobilność miejska to jeden z głównych tematów dyskusji o rozwijaniu i dostosowywaniu miast w kontekście globalnych i lokalnych wyzwań klimatycznych, ekonomicznych i energetycznych.
WUF11 to miejsce, gdzie tematy związane ze zrównoważonym transportem będą poruszane podczas wielu sesji i wydarzeń. WUF to także doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi i najciekawszymi na świecie rozwiązaniami i innowacjami związanymi z mobilnością w miastach i obszarach metropolitalnych.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.gov.pl/web/wuf11. Bezpłatna rejestracja na stronie: https://wuf.unhabitat.org/

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Autosan z kolejną umową na elektrobusy dla Częstochowy

Przestrzeń

Autosan z kolejną umową na elektrobusy dla Częstochowy

Witold Urbanowicz 07 czerwca 2022

Kto przebuduje dworzec w Jastarni?

Przestrzeń

Kto przebuduje dworzec w Jastarni?

Witold Urbanowicz 07 czerwca 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5