Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Poprawią warszawską linię obwodową. Jest umowa na dokumentację

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Autor:

RK

Data publikacji:
03-07-2014
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transprojekt / Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Poprawią warszawską linię obwodową. Jest umowa na dokumentację
fot. Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commonskolejowa linia obwodowa
Transprojekt Gdański opracuje dokumentację projektową i materiały przetargowe dla modernizacji linii obwodowej w Warszawie od Gołąbek do Warszawy Gdańskiej. Prace przygotowawcze dofinansuje Unia Europejska.

Umowa, którą kilka dni temu zawarły Transprojekt Gdański i PKP Polskie Linie Kolejowe obejmuje część projektu POIiŚ 7.1-100 „Modernizacja linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska) - prace przygotowawcze”. Projekt został niedawno wpisany na unijną listę Zakłada się zwiększenie przepustowości linii obwodowej w sposób opracowany w ramach Studium Wykonalności modernizacji i rozbudowy Warszawskiego Węzła Kolejowego w następujących odcinkach:
  • Linia nr 20 Warszawa Zachodnia - Warszawa Praga na odcinku od km 4,350 do km 8,245 {jest to linia pierwszorzędna dwutorowa, zelektryfikowana o znaczeniu państwowym o ruchu towarowo-osobowym; linia ta jest objęta urnową AGTC),
  • Linia nr 507 Warszawa Główna Towarowa - Warszawa Gołąbki od km 0,950 do km 1,768 i od km 2,370do km 2,523 (jest to linia drugorzędna, zasadniczo dwutorowa (odcinek od km 2,472 do km 2,523 jest jednotorowy), zelektryfikowana o znaczeniu państwowym o ruchu towarowym; linia ta jest objęta umową AGTC),
  • Linia nr 509 Warszawa Główna Towarowa - Warszawa Gdańska na odcinku od km -1,250 do km 7,925 (jest to linia pierwszorzędna, zasadniczo dwutorowa (odcinki od km -1,250 do km -0,965 i od km 7,859 do km 7,925 są jednotorowe), zelektryfikowana o znaczeniu państwowym o ruchu towarowym; iinia ta jest objęta umową AGTĆ).
Rozwiązania i parametry techniczne będą spełniać wymagania określone w Technicznych Specyfikacjach Interoperacyjności oraz będą zgodne z Polskimi Normami przenoszącymi Europejskie Normy, technicznymi systemami ustanowionymi przez europejskie organy normalizujące oraz Polskimi Normami i specyfikacjami technicznymi. W opracowywanej dokumentacji należy uwzględnić m.in. następujące rodzaje robót: roboty torowe nawierzchniowe, podtorzowe i odwodnieniowe, budowę oraz przebudowę infrastruktury pasażerskiej, tj. peronów z wyposażeniem, dróg dojścia do nich oraz oznakowania, roboty telekomunikacyjne (w tym; system dynamicznej informacji pasażerskiej oraz system monitoringu CCTV, system łączności technologicznej, system i urządzenia sygnalizacji i gaszenia pożaru oraz system i urządzenia kontroli dostępu), sieć trakcyjna, elektroenergetyka nietrakcyjna, obiekty inżynieryjne, obiekty kubaturowe m.in. do zabudowy urządzeń SRK z instalacjami oraz pomieszczenia do obsługi eksploatacyjnej lini, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, prace związane z ochroną środowiska, pomiary geodezyjne i inne roboty towarzyszące, usunięcie kolizji z infrastrukturą podziemną.

Modernizacja linii łączącej Warszawę z Grodziskiem, budowa łącznicy pozwalającej na przejazd z kierunku Radomia do Warszawy Gdańskiej i reaktywacja stacji Warszawa Główna. Między innymi takie inwestycje w węźle warszawskim, w ramach unijnej perspektywy 2014-20, planują PKP Polskie Linie Kolejowe - czytaj więcej.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5