Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Ponad 40 możliwych pomysłów na przystanki WKD. Realizacja do 2021 r.

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-02-12 12:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ponad 40 możliwych pomysłów na przystanki WKD. Realizacja do 2021 r.
fot. Jan Stradowski. lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
WKD prowadzi właśnie drugi konkurs na koncepcję modernizacji stacji i przystanków. Do składania prac konkursowych zostały dopuszczone 43 podmioty. Namacalne efekty pasażerowie zobaczą w przyszłym roku, ale modernizacja wszystkich 28 przystanków na trasie WKD będzie wymagała czasu.

Na początku stycznia WKD ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej obiektów małej architektury oraz elementów informacji wizualnej, czyli wyposażenia peronów WKD. Zwycięska praca stanie się podstawą dla opracowania projektu przebudowy przystanków na linii WKD.

Jak na razie konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem. Wpłynęło 47 wniosków o dopuszczenie w konkursie, z czego do kolejnego etapu dopuszczonych zostało 43 podmiotów. Termin składania prac mija 11 kwietnia br. – Uczestnik konkursu musi przedstawić w pracy konkursowej ideę identyfikacji wizualnej dla peronów WKD oraz zaprezentować w formie rysunkowej i opisowej zasady i formy wdrażania tej idei w koncepcjach poszczególnych elementów zagospodarowania – wyjaśnia Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD. Prace konkursowe dotyczą trzech lokalizacji: Grodzisk Mazowiecki Radońska, Podkowa Leśna Główna i Warszawa Aleje Jerozolimskie, ale rozwiązania zaprezentowane w koncepcji będą potem wykorzystywane w projektach dla wszystkich 28 przystanków na trasie WKD.

Koncepcja konkursowa powinna zawierać zasady identyfikacji wizualnej z uwzględnieniem grafiki, kolorystyki, formy, typografii i piktogramów, a także koncepcję elementów zagospodarowania peronów. Wyszczególniono szereg elementów wyposażenia, jak wiaty przystankowe (z własnym oświetleniem), ławki, oświetlenie, kosze na śmieci, elementy ogrodzenia i barierki, stojaki na rowery, skrzynie na piasek, nośniki informacji, nawierzchnia peronu czy inne elementy dekoracyjno-użytkowe.

Oficjalnie ogłoszenie wyników zaplanowano na 19 kwietnia. Zwycięzca zostanie zaproszony do negocjacji w sprawie uszczegółowienia koncepcji. Efektem finalnym będzie dokumentacja projektowa dla wszystkich 28 przystanków i 45 obiektów peronowych, która powinna powstać do końca tego roku. Zadaniem zwycięzcy, z którym WKD zawrze umowę, będzie też uzyskanie pozwolenia na budowę.

Kiedy pasażerowie skorzystają z nowych przystanków? – Realizację rzeczową na podstawie opracowanej dokumentacji przewidujemy w latach 2017-2021 – sukcesywnie na 5-6 obiektach przystankowych w ciągu roku, ewentualne przyśpieszenie będzie uzależnione od dostępności środków finansowych w danym okresie – informuje Krzysztof Kulesza.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jakie przystanki WKD? Przewoźnik skonsultuje z pasażerami

Przestrzeń

Jakie przystanki WKD? Przewoźnik skonsultuje z pasażerami

Witold Urbanowicz 16 kwietnia 2015

Konkurs WKD na przystanki bez zwycięzcy. Będzie nowy

Przestrzeń

Konkurs WKD na przystanki bez zwycięzcy. Będzie nowy

Witold Urbanowicz 02 marca 2015

Konkurs na projekt przystanków WKD

Przestrzeń

Konkurs na projekt przystanków WKD

Witold Urbanowicz 22 grudnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5