Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pomorska Komunikacja Samochodowa dowiezie do PKM. Na jednym bilecie

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
28-06-2016
Ostatnia modyfikacja:
22-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Pomorska Komunikacja Samochodowa dowiezie do PKM. Na jednym bilecie
fot. Pomorska Komunikacja Samochodowa
Pomorska Komunikacja Samochodowa daje w Trójmieście dobry przykład w zakresie integracji. Spółka wydłuży linię autobusową z Szemuda do przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, synchronizując ją z kursami pociągów. Pasażerowie będą mogli odbyć podróż z jednym biletem okresowym. Większej integracji z trasą PKM wciąż brakuje w Gdańsku czy Gdyni.

Od 1 lipca Pomorska Komunikacja Samochodowa wydłuża trasę autobusu linii 672 z Szemuda do przystanku PKM Gdańsk Osowa. Przewoźnik zapewnił synchronizację rozkładów. Autobusy będą dowozić na kursy pociągów w kierunku Gdańska – portu lotniczego i Wrzeszcza. Natomiast autobusy startujące z PKM Osowa będą czekały na składy jadące od strony Gdańska. Kursy będą odbywać się codziennie.

Zapewniona zostanie też integracja biletowa. W autobusach linii 672 ważne będą bilet miesięczny bądź kwartalny na przejazd pociągiem SKM po trasie linii PKM (Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa) lub elektroniczny miesięczny bądź 30-dniowy kolejowo-komunalny bilet metropolitalny emitowany przez MZKZG. Pozostali pasażerowie na trasie gmina Szemud – Chwaszczyno – Osowa będą mogli nabyć bilet jednorazowy za 2,50 zł.

Pełna integracja pociągów SKM na trasie PKM z gdańską i gdyńską komunikacją miejską wciąż jest sporym problemem. Trasa PKM może poszczycić się ciekawymi rozwiązaniami w zakresie węzłów przesiadkowych – m.in. wspólnym peronem dla pociągu i tramwaju. Rozkłady i trasy miejskich autobusów nie są jednak w pełni skorelowane, a rozwiązania taryfowe kuleją. Brakuje prawdziwego, wspólnego biletu – pasażerowie muszą kupować dwa oddzielne bilety, albo jeden emitowany przez Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej. Niestety, przewoźnicy i organizatorzy nie zdecydowali się na rozwiązania znane z Warszawy, w której pasażerowie z biletem komunikacji miejskiej bez dopłat mogą korzystać z pociągów.

Niepełna integracja sprawia, że potencjał PKM nie jest wykorzystywany. Widać to w niższym niż spodziewana napełnieniu części pociągów. W związku z tym samorząd wojewódzki ograniczył liczbę połączeń poza szczytem, skupiając się przede wszystkim na pasażerach z regionu i aglomeracji. Od grudnia wejdą w życie natomiast nowe założenia rozkładowe, które przewidują m.in. cykliczność odjazdów do Kartuz czy bezpośrednie połączenia Kościerzyny z Gdańskiem i Sopotem.

Wciąż jest jednak światełko w tunelu. – Najważniejszym zadaniem nowego prezesa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej będzie doprowadzenie do powstania nowych przystanków w Gdyni i działania w celu integracji trójmiejskiego systemu biletowego – powiedział członek zarządu województwa pomorskiego Ryszard Świlski, w którego kompetencjach znajduje się kolej
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pomorska Kolej Metropolitalna z 2 milionami pasażerów po roku

Komunikacja

Pomorska Kolej Metropolitalna z 2 milionami pasażerów po roku

Redakcja 11 października 2016

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pomorska Kolej Metropolitalna z 2 milionami pasażerów po roku

Komunikacja

Pomorska Kolej Metropolitalna z 2 milionami pasażerów po roku

Redakcja 11 października 2016

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5