Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pomorska Kolej Metropolitalna zmieni w Gdyni niewiele?

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
22-01-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Pomorska Kolej Metropolitalna zmieni w Gdyni niewiele?
fot. Pomorska Kolej Metropolitalna
W Trójmieście trwa budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Inwestycja jednak może niewiele zmienić w gdyńskiej komunikacji. – Wynika to z niskiej częstotliwości. Myślę, że pociągi powinny jeździć minimum co 15 minut – mówi Olgierd Wyszomirski, szef Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Według obecnej wersji pociągi na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w Gdańsku – pomiędzy Wrzeszczem a lotniskiem – mają jeździć co 15 minut, a do Gdyni docierać będą dwa pociągi na godzinę. Wcześniej pojawiały się jednak gorsze propozycje, jak np. ograniczenie częstotliwości do 20 minut na głównej trasie i 60 minut na linii do Gdyni.

Co Pomorska Kolej Metropolitalna zmieni w gdyńskiej komunikacji? – Na razie nie tak dużo, jak można byłoby się spodziewać, co wynika z niskiej częstotliwości. Myślę, że przede wszystkim to będzie tylko dobry dojazd do portu lotniczego – i tylko tyle – komentuje Olgierd Wyszomirski, szef gdyńskiego Zarządu Komunikacji Miejskiej.

Na razie ZKM dosyć sceptycznie – przy takich założeniach – odnosi się do kwestii poprawy skomunikowania PKM z komunikacją miejskiej w postaci np. specjalnych linii dowozowych. – Zrobiłbym je tylko wówczas, gdyby PKM-ka jeździła z o wiele większą częstotliwością. Nie opłaca się ponosić bardzo wysokich kosztów przedłużania niektórych linii do najbliższej stacji PKM-ki w sytuacji, kiedy częstotliwość będzie ograniczona – mówi Wyszomirski. Jego zdaniem, PKM – aby stanowić atrakcyjną ofertę dla pasażerów poruszających się po Gdyni – powinna kursować minimum co 15 minut.

Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

PKM zbuduje halę magazynowo-garażową

Prawo & Finanse

PKM zbuduje halę magazynowo-garażową

Jakub Rösler 01 października 2021

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

PKM zbuduje halę magazynowo-garażową

Prawo & Finanse

PKM zbuduje halę magazynowo-garażową

Jakub Rösler 01 października 2021

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5