Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Pomimo remontów tramwaj linii 9 wraca do Bytomia

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
14-12-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Pomimo remontów tramwaj linii 9 wraca do Bytomia
fot. Tramwaje Śląskie
Na tę informację oczekiwało wielu mieszkańców Bytomia. W sobotę 18 grudnia ma zostać przywrócony ruch tramwajów linii nr 9 na terenie Bytomia. W najbliższych dniach na zmodernizowanej linii w dzielnicy Szombierki prowadzone będą jazdy próbne.

Po dokładnie 20 miesiącach przerwy do bytomskich Szombierek wróci ruchu tramwajów. Te przestały kursować 18 kwietnia 2020 r., kiedy rozpoczęła się modernizacja torowiska w Rudzie Śląskiej Goduli. Wówczas trasa linii nr 9 została skrócona do pętli w Chebziu i rozpoczęła się przebudowa trasy popularnej dziewiątki po stronie rudzkiej. Modernizacja odcinka po stronie bytomskiej, biegnącego wzdłuż ul. Frycza Modrzewskiego rozpoczęła się nieco później; później też się zakończy. – Termin realizacji tej inwestycji określony jest na kwiecień przyszłego roku, jednak zarówno zarządowi spółki, jak i włodarzom Bytomia bardzo zależało na jak najwcześniejszym wznowieniu ruchu tramwajowego. Generalny wykonawca, firma Silesia Invest, dołożył wszelkich starań, by stało się to jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i wszystko wskazuje na to, że to się uda – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie
.
W tym tygodniu na zmodernizowanym odcinku wzdłuż ul. Frycza Modrzewskiego planowane są jazdy próbne i wykonanie ostatnich prac koniecznych do tego, by móc rozpocząć obsługę liniową trasy. Pozostałe do wykonania prace mają być prowadzone już bez przerw w ruchu tramwajowym. Spółka Tramwaje Śląskie planuje wznowić ruch w Bytomiu Szombierkach od soboty 18 grudnia 2021 r. Od tego dnia linia nr 9 ma kursować w relacji: Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia – Bytom pl. Sikorskiego. Szczegółowy rozkład jazdy będzie dostępny na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5