Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Południowa Obwodnica Warszawy odblokowana

Dalej Wstecz
Data publikacji:
18-11-2015
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl/Gazeta Wyborcza

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Południowa Obwodnica Warszawy odblokowana
fot. WU
Spór o nadzór nad realizacją Południowej Obwodnicy Warszawy zakończył się wczoraj w sądzie. Daje to Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zielone światło do podpisała umów na pełnienie nadzoru oraz zaprojektowanie i wybudowanie trasy.

Skarga oddalona

„Gazeta Wyborcza” podaje, że Sąd Okręgowy odrzucił skargę firmy TPF, która przekonywała, że GDDKiA nie powinna wybrać w przetargu na nadzór firmy Egis Polska Inżynieria. Firmie tej zarzucano, że nie posiada odpowiedniego doświadczenia i będzie opierać się wyłącznie na potencjale spółki matki – Egis Poland.

– Egis Polska Inżynieria powierza wszystkie czynności funkcjonowania spółki swojej spółce siostrze, de facto nie potrafi sama funkcjonować, gdyż jej spółka siostra zajmuje się także księgowością, obsługą IT, także ofertowaniem itp. w imieniu nowego podmiotu – tłumaczył na początku września portalowi „RynekInfrastruktury.pl” Tomasz Wojciechowski, specjalista ds. ofertowania w TPF i pełnomocnik spółki w postępowaniu.

Firmie odwołującej nie udało się wygrać, zatem Egis Polska Inżynieria będzie zarządzać kontraktami budowlanymi o wartości ponad 2,5 mln zł. Wybrany pierwotnie nadzorca złożył najniższą z niewykluczonych ofert. O jego wyborze zadecydowała w 60% cena, a w 40% metodyka.

Umowy w grudniu?

Zanim jednak umowa zostanie podpisana, należy dopełnić formalności związanych z gwarancjami. Prawdopodobnie termin podpisania umowy zostanie ustalony w przyszłym tygodniu, a zawarcia kontraktów można się spodziewać najwcześniej na przełomie listopada i grudnia.

Południową Obwodnicę Warszawy na odcinku Puławska – Lubelska podzielono na trzy odcinku. 4,6 km od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa z tunelem na Ursynowie wybuduje Astaldi za 1,222 mld zł. Kolejny, do węzła Wał Miedzeszyńskie zrealizuje za ponad 1,7 mld zł konsorcjum Gulermak i PBDiM Mińsk Mazowiecki. Ostatni odcinek prowadzący do węzła Lubelska zrealizuje Warbud za 561,660 mln zł.

Zanim wykonawcy wejdą na plac budowy, będą musieli wykonać prace projektowe, które potrwają 10 miesięcy. Kolejne 15 miesięcy będzie przeznaczone na budowę. Cały 18-kilometrowy odcinek ma być gotowy do 2020 roku.
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5