Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

PolskiBus tłumaczy dlaczego wciąż nie jeździ

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2014-10-04 10:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

PolskiBus tłumaczy dlaczego wciąż nie jeździ
fot. Ziggi 2011, lic. CC 3.0PolskiBus
Mimo zapowiedzi od początku października nie ruszyło połączenie PolskiegoBusa na linii Warszawa-Lublin-Rzeszów. Firma na facebooku przeprasza pasażerów i zrzuca winę na konkurencję.

„Z przykrością informujemy, że pomimo zapowiadanego uruchomienia nowych kursów na trasie Warszawa – Lublin – Rzeszów, jesteśmy zmuszeni do przełożenia otwarcia nowej linii” - możemy przeczytać w oświadczeniu, w którym przewoźnik nie podaje daty uruchomienia „spóźnionej” linii. Można je w całości przeczytać tutaj. „Zdajemy sobie sprawę z faktu, że ta wiadomość rozczaruje naszych lojalnych i oddanych klientów, w szczególności ich liczną grupę z Warszawy, Lublina i Rzeszowa, którzy pytali nas o częstsze kursy PolskiBus.com do ich miast”.

PolskiBus tłumaczy, że uruchomienie było niemożliwe, bo stowarzyszenie LEXMID wniosło odwołanie od przyznania PolskiemuBusowi zezwolenia na wykonywanie kursów na tej trasie. Bez niego autokar nie pojedzie. Spółka zaznacza, że LEXMID przedstawia się jako stowarzyszenie konsumentów, co budzi wątpliwości, skoro konsumenci na udostępnieniu nowej formy transportu na danej trasie mogą tylko skorzystać.

„LEXMID oraz Stowarzyszenie Prywatnego Transportu Samochodowego “BUS” z siedzibą w Lublinie, reprezentujące prywatnych przewoźników, już wcześniej sprzeciwiły się udzieleniu nam zezwolenia na nowe kursy pomiędzy Lublinem a Warszawą, co wstrzymało otwarcie nowych połączeń przez PolskiBus.com na tej trasie” - czytamy w oświadczeniu.

Spółka zapowiedziała, że poprosi prawników o zbadanie, czy wspomniane odwołanie nie jest przejawem nieuczciwej konkurencji. Ale musi się przyzwyczajać do rzeczywistości, w której będzie różnymi sposobami powstrzymywana, bo w istotni sposób zmieniła sposób poruszania się po Polsce, odkąd trzy lata temu uruchomiła usługi w naszym kraju. Z usług PolskiegoBusa skorzystało ponad 8 mln pasażerów. PolskiBus szybko stał się nie tylko mocną konkurencja dla innych przewoźników autokarowych, ale też dla PKP Intercity.

- Mam wrażenie, że tutaj była gigantyczna, niezaspokojona potrzeba, by istniały takie właśnie usługi. W Polsce są nieźli przewoźnicy zarówno publiczni, jak i prywatni. Kłopotem jest zwartość usług. Nie było ogólnokrajowej marki, która byłaby gwarancją, że gdy kupisz bilet, to dojedziesz z miejsca na miejsce. Marka ma ci gwarantować pewność, punktualność, komfort - mówił nam niedawno właściciel PolskiegoBusa Brian Souter.

Nie wiadomo kiedy czerwone autobusy pojadą na wspomnianej trasie. Jej uruchomienie było jednym z elementów poszerzenia oferty, zaplanowanego na tę jesień.

PolskiBus jest jednym z nagrodzonych podczas zbliżającego się Kongresu Transportu Publicznego, który odbędzie się już 30 października w Bydgoszczy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PolskiBus zaskoczył nową, nieplanowaną trasą

Komunikacja

PolskiBus zaskoczył nową, nieplanowaną trasą

Jakub Dybalski 22 września 2014

Brian Souter: Polska jest marzeniem dla przewoźnika

Komunikacja

Brian Souter: Polska jest marzeniem dla przewoźnika

Jakub Dybalski 30 sierpnia 2014

PolskiBus od października pojedzie do Wilna

Komunikacja

PolskiBus od października pojedzie do Wilna

Jakub Dybalski 20 sierpnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5