Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Polski Ład. Wiemy jakich autobusów chcą Świnoujście i Ciechocinek

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-11-02 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polski Ład. Wiemy jakich autobusów chcą Świnoujście i Ciechocinek
fot. Bialy111, lic. GNU, CC 3.0
W ramach Polskiego Ładu kilka polskich miast otrzymało dofinansowanie na zakup nowych autobusów. Wśród nich znalazło się Świnoujście, a także Ciechocinek, który dzięki dofinansowaniu z programu stworzy komunikację miejską. Świnoujście otrzyma 4,25 miliona złotych, a Ciechocinek 6,4 miliona złotych. Ponadto miasto nad Świną zapowiada złożenie wniosku o dofinansowanie zakupu nowych pojazdów z Zielonego Transportu Publicznego.

Kolejnymi miastami, które dzięki Polskiemu Ładowi będą realizować projekty transportowe są Świnoujście i Ciechocinek. Miasto nad Świną kupi 5 nowych autobusów do obsługi komunikacji miejskiej, a Ciechocinek stworzy komunikację miejską i zakupi dwa autobusy do jej obsługi. Świnoujście otrzyma dofinansowanie w kwocie 4,25 mln złotych, a Ciechocinek 6,4 miliona złotych.

Świnoujście planuje zakup pięć niskopodłogowych autobusów z silnikiem Diesla, spełniającym normę Euro 6. Dwa pojazdy mają mieć długość 10,5 metra i zabierać na pokład 88 pasażerów. Trzy pozostałe mają mieć maksymalnie 12,5 metra długości i mieścić 98 pasażerów. Całkowity koszt projektu to 5 milionów złotych. Rzecznik prasowy prezydenta Miasta Świnoujście, Jarosław Jaz, dodaje, że miasto ma 6 miesięcy na ogłoszenie przetargu od momentu otrzymania promesy z Banku Gospodarstwa Krajowego. Ponadto Jaz dodaje, że miasto pracuje też nad wnioskiem dotyczącym dofinansowania z programu Zielony Transport Publiczny.

– Najbliższe plany związane z rozwojem komunikacji miejskiej w Świnoujściu dotyczą budowy tunelu i uruchomienia nowej linii, która „zepnie” ze sobą wyspy Wolin i Uznam, Karsibór i Uznam. Linia tunelowa będzie przewozić mieszkańców bezpośrednio na Uznam, czyli de facto do centrum miasta i Dzielnicy Nadmorskiej. Powstanie również nowe centrum przesiadkowe w okolicy dworca, gdzie będą zatrzymywać się autobusy miejskie, busy, obok jest również dworzec kolejowy, powstanie również parking buforowy. Nowa linia będzie wymagała budowy przynajmniej dwóch nowych przystanków – z zatoką o długości około 16 metrów, by zmieścił się tam 12-metrowy autobus wraz z przyczepką do przewozu rowerów. Przystanki powstaną w okolicach wjazdu i wyjazdu z tunelu – odpowiada Rzecznik, pytany o plany dotyczące rozwoju komunikacji miejskiej w Świnoujściu.

Natomiast Ciechocinek wzbogaci się o dwa nowe elektrobusy, które stworzą komunikację miejską w tym mieście. Pojazdy mają zabierać na pokład około 30 osób, a także być przystosowane do przewozu osób z ograniczoną mobilnością. Miasto planuje stworzenie dwóch linii autobusowych, które będą kursować z i do przystanku zlokalizowanego przy ulicy Kolejowej. Rozkład jazdy każdej z dwóch linii określono na 8 połączeń dziennie w dni robocze. Koszt całego zadania wg. szacunków wynosi około 8 milionów złotych, a kwota pozyskana z Polskiego Ładu to 6,4 miliona złotych. Przetargi na realizację zadań mają być ogłoszone na początku przyszłego roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W przyszłym roku Poznań wyremontuje Pestkę. Znamy szczegóły!

Komunikacja

W przyszłym roku Poznań wyremontuje Pestkę. Znamy szczegóły!

Jakub Rösler 27 października 2021

Bydgoszcz podniesie ceny biletów przez drogi prąd i Polski Ład

Prawo & Finanse

Bydgoszcz podniesie ceny biletów przez drogi prąd i Polski Ład

Redakcja 19 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5