Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Polski Ład. Bydgoszcz zawnioskuje o środki na 46 tramwajów

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-08-12 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polski Ład. Bydgoszcz zawnioskuje o środki na 46 tramwajów
fot. MJ
Bydgoszcz zapowiedziała złożenie trzech projektów do Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. To zakup nowych tramwajów, rewitalizacja nabrzeży Brdy i rewitalizacja placu Kościeleckich. Według zapowiedzi Ministerstwa Finansów na „Polskim Ładzie” stracą samorządy – w przypadku Bydgoszczy mowa o środkach w wysokości ok. 140 mln zł.

– W ramach projektów bez ograniczenia kwotowego składamy wniosek o dofinansowanie zakupu 46 nowych tramwajów, w ramach zadań do 30 mln dofinansowania wnioskujemy o środki na rewitalizację nabrzeży Brdy. Nie są znane reguły przyznawania środków, czekamy co zostanie przez rządzących wybrane. Niestety wygląda na to, że pieniądze, po raz kolejny, będą dzielone typowo uznaniowo – mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Rafał Bruski. – Co ważne – projekty, które zgłaszamy są na etapie zaawansowania pozwalającym na ich rozpoczęcie w ciągu sześciu miesięcy. Liczę na zaangażowanie parlamentarzystów obozu rządzącego z Bydgoszczy. To moment, kiedy mogą pokazać, jak ważny jest dla nich interes bydgoszczanek i bydgoszczan – dodał.

– Rewitalizacja nabrzeży Brdy to zadanie, które bydgoszczanki i bydgoszczanie uznali za jeden z priorytetów inwestycyjnych miasta. Jesteśmy przygotowanie na realizację odcinka od mostu Bernardyńskiego do mostu Kazimierza Wielkiego. Jednocześnie liczymy na wsparcie i zaangażowanie PW Wody Polskie bo połowa kosztów Inwestycji to koszty po stronie właśnie Wód Polskich. W ramach zadań do 5 mln złotych dofinansowania zgłaszamy rewitalizację placu Kościeleckich. W tym przypadku również jesteśmy przygotowani na rozpoczęcie inwestycji w ciągu pół roku – mówił podczas briefingu zastępca prezydenta Michał Sztybel.

Jak przypomina bydgoski Urząd Miasta, skutki finansowe zapowiadanego przez rząd programu Polski Ład odczują przede wszystkim samorządy w związku ze spadkiem dochodów. W przypadku Bydgoszczy, według szacunków Ministerstwa Finansów, strata wyniesie aż blisko 140 mln zł każdego roku.

W ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, który ma łagodzić skutki zmian wprowadzanych przez rząd, każdy samorząd może zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym:
  • jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia
  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł
  • jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jest umowa na nową linię tramwajową w Bydgoszczy

Przestrzeń

Jest umowa na nową linię tramwajową w Bydgoszczy

inf. pras 07 lipca 2021

Bydgoszcz. Jest pomysł na dwusystemowy tramwaj. I cała lista problemów

Przestrzeń

Bydgoszcz. Jest pomysł na dwusystemowy tramwaj. I cała lista problemów

Przemysław Farsewicz 05 czerwca 2021

Tramwaj połączył Bydgoszcz z Toruniem. Na razie na papierze

Przestrzeń

Tramwaj połączył Bydgoszcz z Toruniem. Na razie na papierze

Przemysław Farsewicz 02 maja 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5