Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Polski E-bus: Jest umowa konsorcjum

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2017-06-09 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polski E-bus: Jest umowa konsorcjum
fot. Martyn Janduła
Jedenaście firm zaangażowanych w projekt budowy innowacyjnego autobusu elektrycznego podpisało dziś umowę konsorcyjną. Konstrukcja ma być wykonana w całości z komponentów produkowanych w Polsce. W jej opracowaniu będą uczestniczyli specjaliści z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz innych instytucji naukowych.

Tworzące konsorcjum przedsiębiorstwa to: Ursus Bus S. A. (inicjator projektu), holding Pol-Mot, łódzki Zakład Elektroniki Przemysłowej ENIKA, BMZ Poland (producent systemów baterii), Przemysłowy Instytut Motoryzacji, firma Kompozyty Sp. z o.o., SAV Studio Damian Talar, XDISC S.A., Innovative Trade and Product Strategies, Zakład Maszyn Elektrycznych EMIT S.A. oraz zajmująca się doradztwem dla działalności innowacyjnych AIU +. Zacieśnienie współpracy polskich firm w segmencie transportu miejskiego ma stworzyć efekt synergii i pomóc w stworzeniu produktu konkurencyjnego na światowych rynkach.

Podpisanie umowy było częścią programu organizowanej w Rzeszowie przez Ministerstwo Rozwoju konferencji „Zrównoważona mobilność – wyzwania i szanse dla miast”. – Po dyskusji przechodzimy do etapu wdrożeniowego. Dzięki projektowi powstanie kilka tysięcy nowych miejsc pracy, a polski sektor elektromobilności wpisze się w trwającą na świecie rewolucję przemysłową 4.0 – powiedział podsekretarz stanu w MR Adam Hamryszczak. Program E-bus jest jednym z ważniejszych elementów przyjętej przez resort Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Przedstawiciele ministerstwa podkreślają też znaczenie drugiego, niezależnego programu rozwoju elektromobilności, realizowanego równolegle przez Solarisa.

Wsparcia merytorycznego będzie udzielało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie przystąpienia do programu Politechnik Warszawskiej oraz Lubelskiej, a także jednej z firm energetycznych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5