Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Polski Bus powoli przenosi się z Wilanowskiej na Plac Defilad

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-11-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Polski Bus powoli przenosi się z Wilanowskiej na Plac Defilad
fot. Jakub Dybalski
Od połowy grudnia Polski Bus wprowadza zmiany w obsłudze Warszawy. Autobusy jadące do Rzeszowa (P10) i Kielc (P30) nie będą startować ze stacji metra Wilanowska, tylko zostaną skierowane na Młociny, zatrzymując się po drodze przy pl. Defilad.

Polski Bus wprowadza kolejną zmianę przystankową w stolicy. Pierwotnie przewoźnik korzystał tylko i wyłącznie z przystanków przy stacji metra Wilanowska. Z czasem okazało się jednak, że autobusy jadące na północ tracą niepotrzebne minuty w ruchu ulicznym i część linii przekierowano na Młociny, oferujące lepsze warunki obsługi pasażerów i gdzie również znajduje się łatwy dostęp do metra.

Teraz, od 15 grudnia, rola Wilanowskiej jeszcze bardziej spadnie. Autokary linii P10 z Warszawy do Rzeszowa przez Radom, Ostrowiec Świętokrzyski i Sandomierz oraz P30 z Warszawy do Kielc przez Radom i Skarżysko-Kamienną również będą startować z Młocin. Po drodze zatrzymają się na nowym przystanku na pl. Defilad. Nie będą natomiast już zatrzymywać się przy Wilanowskiej. – Na początku roku przeprowadziliśmy badanie opinii wśród naszych klientów, pytając o wymarzoną lokalizację przystanku PolskiBus.com w Warszawie. Najwięcej głosów zebrał Plac Defilad – mówi Piotr Pogonowski, dyrektor ds. marketingu Polskiego Busa. – Plac Defilad to świetne miejsce przesiadkowe, centrum miasta – dodaje Ewa Kowalczyk z biura prasowego firmy. Nowy przystanek znajduje się na płycie pod Pałacem Kultury – tam, gdzie obecnie zatrzymują się busy.

Docelowo Polski Bus chce całkowicie zrezygnować z Wilanowskiej. – Linie będziemy przenosić stopniowo. Jesteśmy jednak ograniczeni czasem trwania procedur administracyjnych – mówi Ewa Kowalczyk. Ta ostatnia kwestia zapewne jest kluczowa dla linii jadących przez województwo lubelskie – tam już teraz lokalni przewoźnicy torpedują starania Polskiego Busa w uruchamianiu dodatkowych połączeń i konieczność zmiany zezwoleń przez Polskiego Busa mogłaby zostać przez nich wykorzystana do blokowania kolejnych kursów.

Polski Bus nie obawia się o opóźnienia związane z zatorami w centrum Warszawy. – Według naszych analiz nie powinno to wydłużać czasu przejazd – zapewnia Kowalczyk. Jak dodaje, autobusy z placu Defilad w przypadku kursów do Rzewszowa będą odjeżdżać o tych samych godzinach co wyruszają bądź miałyby wyruszać z Wilanowskiej. Jak wynika z rozkładu, autobusy z Młocin do Placu Defilad będą jechać 40 minut.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5