Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Polski Bus musi zawiesić linię z Warszawy do Rzeszowa przez Lublin

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-07-31 11:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Polski Bus musi zawiesić linię z Warszawy do Rzeszowa przez Lublin
fot. Jakub Dybalski
Z powodu odwołań prywatnych przewoźników Polski Bus zawiesza od 3 sierpnia połączenia na linii P7 Warszawa – Lublin – Rzeszów. Czerwone autobusy nadal jednak będą jeździły z Warszawy do Lublina, realizując pięć kursów powrotnych.

Polski Bus poinformował, że od 3 sierpnia zawiesił kursy w ramach linii P7 Warszawa – Lublin – Rzeszów. Powodem jest decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego po protestach stowarzyszenia LEXMID oraz Stowarzyszenia Transportu Samochodowego „BUS”, reprezentujących prywatnych przewoźników, głównie busowych. Organizacje te od początku chciały zablokować potencjalną konkurencję.

Polski Bus przekonuje, że spełnił wszelkie wymogi prawne niezbędne dla uruchomienia linii. – Nie ukrywam, że jesteśmy rozczarowani decyzją, jaka zapadła w Samorządowym Kolegium Odwoławczym po dziesięciu miesiącach funkcjonowanie linii Warszawa – Lublin – Rzeszów. Niestety, pomimo podjętych przez PolskiBus.com działań mających na celu utrzymanie kursów, z przyczyn niezależnych od nas, jesteśmy zmuszeni do zawieszenia tego połączenia. Decyzja SKO jest dla nas tym bardziej zaskakująca, że od samego początku obserwowaliśmy ogromne zainteresowanie połączeniem Warszawa – Lublin – Rzeszów. Zapewniam, że podejmiemy działania zmierzające do przywrócenia funkcjonowanie tej linii. Lublin jest dla nas strategicznym miastem, także rozważamy uruchomienie nowych połączeń – mówi Piotr Pogonowski, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji Polski Bus.

Linia została uruchomiona 16 października 2014 r. Do tej pory skorzystało z niej ponad 100 tysięcy osób. Autobusy nadal będą jeździły z Warszawy do Lublina, jednak w zmniejszonej liczbie: pięć kursów powrotnych. Obecnie pasażerowie mogą korzystać z dziewięciu kursów, z czego pięć jest wydłużonych do Rzeszowa. Osoby udające się z Warszawy do Rzeszowa mogą skorzystać z innej linii P10, która jedzie przez Radom i Ostrowiec Świętokrzyski.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Polski Bus całkowicie znika z Olsztyna

Komunikacja

Polski Bus całkowicie znika z Olsztyna

Martyn Janduła 08 stycznia 2016

KTP 2015: Polski Bus narzeka na bariery w transporcie

Prawo & Finanse

KTP 2015: Polski Bus narzeka na bariery w transporcie

Martyn Janduła 20 października 2015

PolskiBus odpowiada lubelskim busiarzom: Konkurujemy uczciwie

Komunikacja

PolskiBus odpowiada lubelskim busiarzom: Konkurujemy uczciwie

Jakub Dybalski 23 września 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5