Partnerzy serwisu:
Komunikacja

FlixBus przerabia PolskiegoBusa na zielono. „To nie jest przejęcie”

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
18-12-2017
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
FlixBus przerabia PolskiegoBusa na zielono. „To nie jest przejęcie”
fot. MS
Polski Bus zintegruje swoją platformę sprzedażową z autobusowym gigantem FlixBus. Autobusy będą jeździć w barwach FlixBusa, ale nie oznacza to, że FlixBus kupił Polskiego Busa. Tak niemiecka marka działa także na innych europejskich rynkach. Souter Holding Poland pozostaje w rękach Briana Soutera.

– Rozszerzamy naszą współpracę z FlixBusem. Jesteśmy przekonani, że dzięki integracji innowacyjnych technologii oferowanych prze FlixBus rozpoczniemy nową erę na polskim rynku przejazdów autobusowych – powiedział Piotr Bezulski, dyrektor zarządzający Polskiego Busa.

– Rozszerzenie tej współpracy to kolejny krok, który umożliwi polskim pasażerom dostęp do całej europejskiej siatki połączeń FlixBus. Łącząc nasz standard usług i innowacyjne rozwiązania technologiczne z doświadczeniem Polskiego Busa zdobytym na polskim rynku, liczymy na zainteresowanie nowej grupy klientów zielonymi autobusami FlixBus – powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus w Polsce. Szef Polskiego Busa zapewniał kilkakrotnie: pasażerowie, którzy kupili i kupią bilet skorzystają przynajmniej do Wielkanocy z niezmienionej siatki połączeń.

Nie przejęcie, lecz współpraca. Autobusy będą zielone

Pierwszy z autobusów Polskiego Busa pojechał już do lakierni. Będzie jeździł w zielonych barwach niemieckiego partnera. Docelowo wszystkie autobusy, które jeżdżą z logo bociana, staną się zielone. W zielonych autobusach zasiądą kierowcy w zielonych uniformach. Na korzyść zmienić ma się wnętrze w pojazdach PB. – Usuniemy z nich 6 foteli, standard FlixBusa zakłada więcej miejsca na kolana.

W podobny sposób FlixBus działa także na rynku niemieckim. W firmie pracuje 1000 osób, z których połowa zajmuje się informatyczną stroną biznesu – budują oferty, nadzorują siatkę działających połączeń (każdy autobus ma GPS, w pojazdach on-line można sprawdzić nawet wypełnienie pokładowych toalet). Po stronie FlixBusa znajduje się cała strona marketingowa biznesu. Autobusy i kierowców zapewniają partnerzy, od dużych firm takich jak MegaBus (czy obecnie Polski Bus) do lokalnych, niewielkich firm dysponujących kilkoma autobusami.

Więcej miejsca na nogi, dogodne przesiadki

Dla pasażerów najistotniejszą informacją będzie dostęp do całej europejskiej siatki połączeń autobusowych. Przewoźnik na większości połączeń zapewnia wygodne przesiadki w oparciu o huby w dużych miastach. W Polsce takie huby działać będą w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu (na nowym dworcu). O każdym ponad 15-minutowym opóźnieniu pasażer otrzyma informację SMS-em, dotrzymywane mają być przesiadki w wypadku opóźnień, a jeśli będzie to zbyt karkołomne, bilety pasażera na drugi autobus zostaną automatycznie przebukowane na następne połączenie.

Trwają rozmowy z dotychczasowymi partnerami Polskiego Busa

– Siatka połączeń ma być rozwijana. Nie po to wchodzimy we współpracę z Polskim Busem, żeby coś ciąć, ale żeby się rozwijać. W kwietniu przedstawimy nowych partnerów, a więc także nowe połączenia – powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce. Jak powiedział, FlixBus rozmawia obecnie z partnerami Polskiego Busa, którzy wykonują usługi poprzez system rezerwacyjny przewoźnika z logo bociana. – Chcemy, by znaleźli się oni w naszej siatce połączeń, warto wykorzystać ich potencjał i umiejętności. – dodał.

FlixBus powstał w 2013 roku. W tym roku autobusy pod marką FlixBusa przewiozły 3,3 mln pasażerów. W 2017 będzie to około 40 milionów pasażerów. 93% udziału w rynku autobusowym w Niemczech posiada właśnie FlixBus.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Czy twórca Polskiego Busa definitywnie zniknie z Polski?

Komunikacja

Bocian spadł, czyli czerwony Polski Bus znika z ulic

Komunikacja

Polski Bus oferuje po raz pierwszy bilety kolejowe Arrivy. Na Hel

Komunikacja

Polski Bus z obowiązkową rezerwacją miejsc

Komunikacja

Polski Bus z obowiązkową rezerwacją miejsc

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2017

Zobacz również:

Czy twórca Polskiego Busa definitywnie zniknie z Polski?

Komunikacja

Bocian spadł, czyli czerwony Polski Bus znika z ulic

Komunikacja

Polski Bus oferuje po raz pierwszy bilety kolejowe Arrivy. Na Hel

Komunikacja

Polski Bus z obowiązkową rezerwacją miejsc

Komunikacja

Polski Bus z obowiązkową rezerwacją miejsc

Witold Urbanowicz 06 kwietnia 2017

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5