Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Półroczne utrudnienia w Gdańsku związane z budową PKM

Dalej Wstecz
Data publikacji:
12-07-2013
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Półroczne utrudnienia w Gdańsku związane z budową PKM
PKM
W związku z rozpoczynającą się budową wiaduktu kolejowego PKM nad al. Grunwaldzką, w piątek 12 lipca 2013 r., o godz. 20., ta główna arteria komunikacyjna Gdańska zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu w każdą stronę. Utrudnienia dotyczą 200-metrowego odcinka al. Grunwaldzkiej na granicy Strzyży i Oliwy, w okolicach skrzyżowania z ul. Abrahama i potrwają około pół roku.

Trwająca już od 1,5 miesiąca budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej wkracza w kolejny etap prac. Po rozebraniu przez generalnego wykonawcę (Budimex) dużej części starych nasypów kolejowych i wyburzeniu większości ruin przedwojennych obiektów dawnej kolei kokoszkowskiej, rozpoczynają się już przygotowania do budowy nowych wiaduktów i przystanków PKM. W związku z tym mieszkańców Gdańska czekają wkrótce pierwsze poważne utrudnienia komunikacyjne, związane z tym, że linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przechodzi nad kilkoma głównymi ulicami w mieście. Do tej pory utrudnień udawało się uniknąć - np. poprzez prowadzenie robót wyburzeniowych wiaduktu przy ul. Słowackiego nocą, kiedy zamknięcie dwóch pasów jezdni w stronę Wrzeszcza nie powodowało paraliżu komunikacyjnego tej części miasta. Budowa nowych wiaduktów jest jednak znacznie bardziej czasochłonna i skomplikowana, w związku z czym związanych z tym zmian organizacji ruchu nie da się, niestety, uniknąć.

Pierwszym miejscem, w którym kierowcy mogą spodziewać się utrudnień jest 200-metrowy odcinek al. Grunwaldzkiej na granicy Strzyży i Oliwy, w okolicach skrzyżowania z ul. Abrahama. Roboty związane z budową w tym miejscu wiaduktu kolejowego rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 15 lipca 2013 r. Zmiany w organizacji ruchu zostaną jednak wprowadzone już dzisiaj - 12 lipca 2013 r., o godz. 20. Dzięki temu przez cały weekend, kiedy ruch drogowy w tym miejscu jest znacznie mniejszy, wielu kierowców zdąży się już przyzwyczaić do wprowadzonych zmian, polegających na zwężeniu al. Grunwaldzkiej z trzech do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Wyłączone z ruchu zostaną wewnętrze pasy jezdni, graniczące z rozdzielającym je pasem zieleni, na którym docelowo stać będzie podpora nowego wiaduktu kolejowego. Przewidywany przez wykonawcę budowy czas trwania utrudnień komunikacyjnych w tym miejscu to około pół roku.

W tym samym okresie utrudnienia dotyczyć będą także pieszych i rowerzystów, ponieważ po obu stronach al. Grunwaldzkiej budowane będą przyczółki wiaduktu. Zmiany w ruchu pieszych i rowerzystów wprowadzane będą jednak tylko czasowo, a o ich terminach będziemy informować na bieżąco. Natomiast na cały okres prowadzonych w tym miejscu prac przesunięty zostanie - ok. 100 m dalej w kierunku Gdyni - przystanek autobusowy zlokalizowany do tej pory przy starym nasypie kolejowym.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

PKM zbuduje halę magazynowo-garażową

Prawo & Finanse

PKM zbuduje halę magazynowo-garażową

Jakub Rösler 01 października 2021

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

PKM zbuduje halę magazynowo-garażową

Prawo & Finanse

PKM zbuduje halę magazynowo-garażową

Jakub Rösler 01 października 2021

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5